Genel

Elazığ'da genel olarak meydana gelen tüm haberler burada.

Genel Haberleri

Başkan Yasin Yılmaz, Yurtbaşı’nda Asfaltsız Cadde ve Sokak Kalmayacak

Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz, beldede asfaltı olmayan cadde ve sokağın kalmayacağını belirterek, amaçlarının kış ayları girmeden önce çalışmaları tamamlamak olduğunu söyledi.

Prof.Dr.Yasemin Açık, Çöpe Attığımız Her Gıda Dünyamıza Zarar Veriyor

Her yıl 7,7 milyon tondan fazla yiyeceğin çöpe atıldığı Türkiye’de gıda israfının yüzde 42’si evlerde gerçekleşiyor.

Gurur ve Hüzün Bir Arada, Komandolar Elazığ'dan Suriye’ye Uğurlandı

Suriye Görev Gücü'nde yer alacak Elazığ Jandarma Komando Tabur Komutanlığında görevli komandolar, dualar eşliğinde Suriye'ye uğurlandı.

Elazığ İl Özel İdaresi Merkeze Bağlı Köylerde İçme Suyu Çalışmaları Gerçekleştiriyor

Elazığ İl Özel İdaresi Merkeze Bağlı Avcılı, Değirmenönü, Erbildi, Işıkyolu ve Küllük Köylerinde İçme Suyu Çalışmaları Gerçekleştiriyor.

Elazığ İl Özel İdaresi Karakoçan'da Grup Köy Yollarında Çalışmalarını Sürdürüyor

Elazığ İl Özel İdaresi, Karakoçan İlçesi Demirtaş-Dumluyazı-Korudibi Grup Köy yolunda asfaltlama öncesi heyelan olan bölgelerde palye kesme ve yol genişletme çalışması gerçekleştiriyor.

Başkan Şerifoğulları Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Her fırsatta hemşehrilerimizi ziyaret ederek onlarla istişarelerde bulunuyoruz.

Elazığ Belediyesi, Yeni Bağlantı Yolları Açmaya Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ulaşımı daha konforlu duruma getirmek için şehir genelinde yol bakım, onarım ve yeni bağlantı yolları açma çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Şerifoğulları Tarihi Hüseynik Yolu'ndaki Rekreasyon Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Harput Mahallesi ile Hüseynik arasındaki ulaşımı sağlayan ve türkülere konu olan tarihi “Şeher Yolu”nun, turizme kazandırılması için başlatılan rekreasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Akıncılar Buluşması Gerçekleştirildi

1980 Öncesi Türkiye'nin en önemli gençlik ve siyasi hareketlerinden olan Akıncılar Hareketi Mensupları, sosyal ve kültürel faaliyetlerine yeniden başlamak amacıyla bir araya geldi.

Hemşehrimiz Mahmut Çevik, Balkanlar’da 100’e Yakın Somut Mirası Ayağa Kaldırdık

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkan Yardımcısı Elazığlı Hemşehrimiz Mahmut Çevik, VIII. Uluslararası Balkan Tarihi Araştırmaları Sempozyumu’nda konuştu

Elazığ Ataoğuz Yemekleri Marka Tescili Alındı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Ataoğuz Yemekleri Marka Tescilinin Türk Patent ve Marka Kurumunca yapıldığını açıkladı.

Elazığ'da 4 büyüklüğünde deprem

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Valilik, şu an herhangi bir olumsuz ihbarın bulunmadığını bildirdi.

Elazığ itfaiyesi acil çağrıları yanıtlama hızı ile rekor kırdı

Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 112 Çağrı Merkezi'ne yapılan acil çağrıları yanıtlama hızı ile rekor kırdı.

Türkiye'nin En Genç Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Söz Verdiği Projeler Hayat Buluyor

Türkiye’nin en genç belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’nın söz verdiği projeler bir bir hayat buluyor. 11 ana başlıkta 100 projenin yüzde 75’i gerçekleşirken, imalatı tamamlanan büyük projeler açılış için gün sayıyor.

Şahsuvaroğlu Ailesi Elazığ’da

Ülkemizin tanınmış ailelerinden olan Cibran Aşireti mensubu ve Bucak Aşireti Lideri Sedat Bucak’ın damadı Mehmet Emin Şahsuvaroğlu Elazığ’a geldi.

Elazığlılar Vişne Dondurmasını Çok Seviyor’

Elazığ’da uzun yıllardır hizmet veren Mercan Dondurmalarının, kendi tesislerinde ürettiği dondurmalarının tadı vatandaşların büyük beğenisini topluyor.

Bakan Yardımcısı Alparslan: '2023 süreci Türkiye için son derece kritik ve önemli bir süreç'

2023 sürecinin Türkiye için son derece kritik ve önemli bir süreç olduğunu belirten Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, 'Türkiye son 20 yılda çok büyük gelişmeler kaydetti. Tabiri rica izse çağ atladı. Biz bu sürecin devamı konusunda daha güçlü şekilde neler yapabiliriz bunların çalışmasını değerlendiriyoruz' dedi.

Elazığ'da kaybolan kedisini sokak sokak arıyor

Elazığ'da yaşayan bir vatandaş, 3 gün önce kaybolan kedisinin bulunması için sokak sokak gezerken, kediyi bulup getirene para ödülü vereceklerini belirtti.

Başkan Şerifoğulları Şehir Genelindeki Belediye Çalışmalarını Kontrol Etti

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehir genelinde yapımı devam eden belediye çalışmalarını yerinde kontrol etmek üzere bir dizi inceleme gezisinde bulundu.

Toplam 2439 haber.