Genel

Elazığ'da genel olarak meydana gelen tüm haberler burada.

Genel Haberleri

Jandarma 182 Yaşında

Jandarma Teşkilatının 182. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Elazığ'da tören düzenlendi.

Artık Neredeyse Tüm Ürünleri Biz Üretebiliyoruz

Yerli ve milliliğin önemine değinen Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 'Asıl önem verdiğimiz konu, stratejik ve teknolojik derinliği ile yarın önümüzün kesilmesi ihtimali olan ürünlerin hepsinde yüzde yüz yerlilik diyoruz.

Gücü Olmayan ve Kullanmayan Milletler Ayakta Kalamaz

Amaçlarının bilim ve teknolojide yenilik kapasitesini yükselterek ülkenin istiklal ve istikbal mücadelesinde bir üst ligde olmasını sağlamak olduğunu belirten Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 'Son dönemlerde AR-GE ve teknoloji yatırımlarına ayrılan kaynak hatırı sayılır miktarda arttırıldı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir Elazığ'a Geldi

Elazığ'a gelen Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 'Savunma sanayi alanı başta olmak üzere sanayinin diğer alanlarında yetkinlik oluşturmak istiyoruz' dedi.

Harput'un Tarihi Dijital Ortama Taşındı

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne giren 4 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Elazığ'ın simgesi Harput, sanal ortama taşındı.

Reyhan'dan Öyle Bir Sos Yaptılar ki !

Türkiye bitki çeşitliliği kategorisinde Coğrafi İşaret Belgesi alan ilk ürün olan Arapgir’in mor reyhanından yapılan sos, İtalya'nın meşhur sosu 'pesto'ya rakip oldu.

Vali Erkaya Yırık, Hayırlı Olsun

Şehrin her geçen gün gelişen ve değişen beldesi Yurtbaşı’nda belediye hizmetleri göz dolduruyor.

AFAD'dan Hak Sahipliği Başvurusu Başladı

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Elazığ'da meydana gelen 5.3'lük deprem sonrası hak sahipliği işlemleri için 60 günlük müracaat süresi verildiğini bildirildi.

Komşuda Zehirli Yılanlar Ortaya Çıktı

Tunceli’de yarı zehirli olduğu bilinen kocabaş yılan görüntülendi.

Bir Modern Elazığ Projesinin Tanıtımı Gerçekleştirildi

Gayrimenkul sektöründe yenilikçi bakış açısıyla adından söz ettiren Birtep’in Elazığ'da hayata geçirdiği 216 daire ve 42 ticari birimden oluşan ‘Bir Modern’ adlı projenin ilk etabı tamamladı.

Sivrice ve Maden'e Su Göletleri Yapılacak

Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürlüğünde Maden Altıntarla ve Sivrice Elmasuyu Göleti ve Sulaması Proje Ön Raporu Değerlendirildi.

Bu Araziye Ne Olacak !

Bir zamanlar şehrin en güzel parsellerinde mukim bölge müdürlüklerinin varlığıyla övündüğümüz bu güzel şehrin üzerine yerel tabirle adeta ölü toprağı serilmiş durumda.

Elazığ Derviş Ali Camii'nin temeli atıldı

Elazığ'da depremde hasar gören camilerin yenilerinin yapımı sürerken, Derviş Ali Camii'nin de temeli bugün düzenlenen törenle atıldı.

Başkan Şerifoğulları, 'Şehrimizin bugünü ve geleceği için aşkla ve gayretle hizmet üretmeye devam ediyoruz'

Daha kaliteli, yaşanabilir bir şehir hedefiyle şehrin dört bir yanına adil hizmet götürme noktasında mahalle ziyaretlerini önemsediklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 'Şehrimizin bugünü ve geleceği için aşkla ve gayretle hizmet üretmeye devam ediyoruz' dedi.

Elazığ'dan İsrail'e tepki, Filistin'e destek sürüyor

Elazığ'dan İsrail'e tepkiler sürerken Filistinlilerede dua edilerek destek sürüyor.

Elazığ'da gençlerden 'Meşaleli Ay Yıldızlı' 19 Mayıs kutlaması

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da eş zamanlı olarak saat 19.19'da İstiklal Marşı okundu. Elazığlı gençlerin oluşturduğu 'meşaleli ay yıldızlı' koreografi havadan görüntülendi.

Elazığ'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Elazığ'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, pandemi nedeniyle sosyal mesafeye dikkat edilerek sade bir törenle kutlandı.

Vali Yırık,'45 milyon 500 bin TL ile en fazla pay alan iller arasındayız'

KÖYDES kapsamında standartlarının yükseltilmesi, medeni ve müreffeh şekilde hayatların devam ettirilmesi, hayat kalitesinin yükseltilmesi için ödenekler tahsis edildiğini belirten Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 'İlimiz 45 milyon 500 bin TL ile en fazla pay alan iller arasındadır' dedi.

Vali Erkaya Yırık, güvenlik güçlerinin bayramını kutladı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, bayramın ilk gününde uygulama noktalarında görev yapan polis ve jandarma ekiplerini ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

Toplam 2439 haber.