Fırat Üniversitesi Hastanesinde, Hemşirelikte Güçlendirme Konulu Bir Konferans Verildi

Türk Hemşireler Derneği Elazığ İl Temsilcisi Özen KAN ŞIKIOĞLU tarafından düzenlenen 'Hemşirelikte Güçlendirme' konulu bir konferans verildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Konferansta konuşan Türk Hemşireler Derneği Başkanı Doç. Dr. Azize ATLI ÖZBAŞ, Türk Hemşireler Derneği’ nin 1933 yılında kurulan bir dernek olduğunu, derneğin temel amacının halkımızın hak ettiği nitelikte sağlık bakımını alması olduğunu, 16 tane temsilcilik 20’ den fazla da şube ile beraber hizmetlerini yürüttüklerini sözlerine ekledi.

Doç. Dr. Azize ATLI ÖZBAŞ, Türk Hemşireler Derneği’ nin en aktif çalışan şubelerinden birisinin Elazığ Şubesi olduğunu, bugün de Elâzığ’daki meslektaşları ile bir araya geldiklerini ve hep beraber halkımızın hak ettiği nitelikte bakım alınmasının önünde ne gibi engeller olduğunu ve bu engelleri aşmak için kendilerinin ne yapabileceği konusunu tartıştıklarını dile getirdi.

Doç. Dr.  ÖZBAŞ, Fırat Üniversitesi’ ne ve Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan KAYGUSUZ’ a kendilerine gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür etti.

Fırat Üniversitesi Hastanesi 6. Kat Konferans Salonu’ nda gerçekleştirilen konferansa Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Murat GÖNEN, hastane yöneticileri, hemşireler, Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademisyenleri ve çok sayıda hemşirelik öğrencileri de katıldı.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN