ELEP Çalışmalarına Hız Verdi

Elazığ Ekonomi Platformu Haftalık Olağan Toplantısını Platform Üyesi Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl'ın ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 -

Elazığ Ekonomi Platformunun bu haftaki toplantı Gündeminde yer alan Sivrice Jeotermal Tatil Köyü ve 1.Mobilya Çalıştayı düzenlenmesi ve kapsamı ile ilgili yapılacak çalışmaları istişare edildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Süleyman Kamaç, Platformumuzun Projeleri arasında yer alan Sivrice Jeotermal Tatil Köyü Projemiz Platformumuz ile yürütülen çalışmalar sonucunda Yatırımcımız Av.Osman Avcıl da gayretleriyle son aşamaya geldiğini ifade ederek lansmanın 20-23 Eylül 2018 Tarihleri arasında ilimizde düzenlencek olan 2.Elazığ İnşaat Mobilya Dekorasyon Ve Teknolojileri Fuarında halkımıza sunacağız dedi.

Platform olarak yakın bir zamanda düzenlemeyi planladıkları 1.Mobilya Çalıştayı hakkında bilgiler veren Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Süleyman Kamaç, Mobilya sektörü emek yoğun yapısı, birçok sektör ile olan bağlantısı göz önüne aldığımızda  ilimiz için önemli sektörlerin başında yer almaktadır. Son  dönemlerde öne çıkan Mobilya sektörü teknoloji kullanımı ile dünya imalat sanayi içerisinde önemli bir yere sahiptir. Biz Elazığ Ekonomi platformu olarak ilimizde Mobilya sektöründe faaliyet gösteren sektörün üreticilerin, perakendecilerin ve küçük sanayi firmalarının katılımları ile gerçekleştirilecek olan sektörün sorunlarını,çözüm önerilerinin görüşüleceği ve başarı hikâyelerinin paylaşılacağı ‘Mobilya Çalıştayı’ planladıklarını ifade ederek program detayları netlik kazandığında kamu oyu ile paylaşacağız dedi.

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl ise Platform Üyelerine Sivrice de yapmayı planladıkları Jeotermal Tatil Köyü hakkına bilgiler vererek, proje de büyük ölçüde yol aldıklarını ifade eden Avcıl 3 boyutlu görsellerin çizildiğini ve katalog çalışmaların yapıldığını söyleyerek nasip olursa 20-23 Eylül 2018 Tarihleri arasında ilimizde düzenlencek olan 2.Elazığ İnşaat Mobilya Dekorasyon Ve Teknolojileri Fuarında yerimizi alarak bu projeyi halkımıza tanıtma fırsatımız olacak, Bölgede ve Türkiye de Sivrice’yi bir çekim yeri bir cazibe merkezi olmasını hedefliyoruz dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN