Ünlü Akademisyenler Elazığ'a Geliyor

Elazığ Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği işbirliği ile 'Şehir Kültürü - Kültürlü Şehir 'sempozyumu kapsamında ünlü akademisyenler Elazığ'a gelecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 -

Düzenlediği birçok ulusal ve uluslararası etkinlikte şehircilik ve şehir kültürünü gündeme taşımayan Elazığ Belediyesi bu kapsamda şehir kültürünün yaygınlaşması adına sempozyum düzenleyecek. Alanında uzman akademisyenlerin katılımıyla 5-6 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecek sempozyum Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Toplamda 6 oturumda gerçekleşecek sempozyumda, “İnsan, Şehir, Kültür” kavramları bilim adamı ve akademisyenlerce ele alınıp çok yönlü değerlendirilecek.

Başkan Yanılmaz “Elazığ Kadim Bir Medeniyete Sahiptir”

Elazığ’ın 5 bin yıllık kadim bir medeniyete sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 5-6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek sempozyuma birçok üniversiteden konusunda uzman akademisyenlerin katılacağını belirterek, şehirlerin kültürlerinin yansımasının önemine değindi. Başkan Yanılmaz, “Şehir Kültürü - Kültürlü Şehir ”sempozyuma tüm hemşehrilerimizin davetli olduğunu belirterek, organizasyonun hayırlı olmasını temenni etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN