Milletvekili Gürsel Erol Beritan Aşiretiyle Bir Araya Geldi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Beritan Aşireti mensuplarıyla bir araya gelerek aşiret mensuplarının sorun ve taleplerini dinledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, seçim bölgesinde ziyaretlerine devam ediyor. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, merkeze bağlı Çağlar Köyünde Beritan aşireti mensuplarıyla bir araya geldi.
 
Milletvekili Erol, Beritan aşireti mensuplarının sorun ve taleplerini dinledi.
 
Milletvekili Gürsel Erol,  mecliste aşiretlerin yaylacılık ve hayvancılıkla ilgili sorunlarını gündeme taşıdığının altını çizerek: “bu ülkede yüzyıllardır geleneklerine bağlı, emeğiyle, bedeniyle, ruhuyla çalışarak kazandığını alın teri dökerek kazanan bir aşiretsiniz. Gerçekten emekçisiniz emeğinize saygı duymamak takdir etmemek mümkün değil. Ben zaman zaman mecliste sizlerin ve Şavaklıların bu yayla ve hayvancılık sorunlarıyla ilgili devleti sizleri niye sahiplenmesi gerektiği konusuyla ilgili düşüncelerimi gündeme getiriyorum.” Dedi.
 
Birlik ve beraberlik mesajı veren Milletvekili Erol: “dönem dönem insanlar yaşam tarzından dolayı, düşüncelerinden dolayı, mezhebinden dolayı, atasından dolayı sürekli sorgulanmış ve dışlanmış. Güç kimin eline geçmişse kendisi gibi düşünmeyene yaşam hakkı tanımamış. İşte 28 Şubat’ı hepimiz hatırlıyoruz bu zihniyet faşist bir zihniyettir insanların inançlarıyla uğraşmış. Dönem dönem bunlar hep yaşanmış. Herkes birbirinin kültürüne, inancına, yaşam tarzına saygı duymalı. Benim görevim bu şehirde kendini yalnız hisseden, dışlanmış hisseden herkesin yanında olmaktır.  Merak etmeyin biz birlikteyiz, birlikte yürüyeceğiz ve sorunları birlikte çözeceğiz.” Dedi.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN