Elazığ'da 257 Yatırımcıya 3.5 Milyon TL Destek

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 'Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları Makine Ekipmanları Hibe Programı' birinci etap makine hibe teslimleri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kampüsünde gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Programa; Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Ali KILIÇ, İl Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri, Elazığ Ziraat Odası Başkanı İbrahim HACIOĞULLARI, STK Başkanları ve projeleri onaylanan üreticiler katıldı.

İl Müdürü Ali KILIÇ; “ İlimizde de A İş Planı makine-ekipman alımları kapsamında 846 adet proje başvurusunda Genel Müdürlüğümüz tarafından uygun görülen ve asil listede yer alan 441 yatırımcıdan 257 yatırımcı ile hibe sözleşmesi imzalayarak 7 milyon TL sözleşme bedeli üzerinden 3.5 milyon TL hibe ödemesi aldı.

6 Haziran 2022 tarihinde açıklanan 2.Asil Listedeki 65 yatırımcının da askı süresi başlamış olup, 5 günlük askı süresi sonunda dosya teslimi ile beraber hibe sözleşmesi işlemleri yapılacaktır” dedi.

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan bu tür destekler ile çiftçilerimizin; tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin kullanımını yaygınlaştırarak daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak,  üretim maliyetlerine katkı sağlayarak, uluslararası düzeyde rekabet edilebilmelerinin amaçlandığını söyledi.

İl Müdürü projeden faydalanan tüm çiftçilere alet- makinaların hayırlı olmasını diledi.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN