Yüksel Ercan, İyi Parti İktidarında Türkiye İyi Olacak

İYİ Parti'nin Elazığ'daki en iddialı milletvekili aday adayı Yüksel Ercan, güdeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

İYİ Parti Elazığ Milletvekili aday adayı Yüksel Ercan, İYİ Parti kadrolarının 2023 seçimlerinde iş başına geleceğini, Türkiye’de ekonomi, sosyal, sağlık, eğitim başta olmak üzere bir çok alanda yaşanan sıkıntıların sona ereceğini, ülkenin refaha kavuşacağını söyledi.

İYİ Parti’nin iyi bir Türkiye için yola çıktığını belirten Ercan, partilerine olan teveccühün çığ gibi büyüdüğünü ifade ederek, “İyi insanlar iyi bir Türkiye için bir araya gelecek ve Türkiye iyi olacak Milletimize inanıyor ve güveniyoruz. Zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkındayız. Gençlerimize iş, Kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik, Yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkânı, Çocuklarımıza neşe, mutluluk ve sağlık, Milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz. Seksen milyonuz. Büyük bir milletiz. Büyük bir ekonomiyiz. Çalışıyoruz ve üretiyoruz. Paylaşamıyoruz. Hakça paylaşacağız. Birlikte başaracağız. Adil olacağız. Adaleti sağlayacağız. Mazlumun, haklının yanında, zalimin karşısında olacağız. Farklılıklarımızı değil, ortak yanlarımızı öne çıkaracağız. Farklılıklarımızı göreceğiz. İyi bir Türkiye için varız. İyi bir Türkiye için buradayız. İyi bir Türkiye için yanınızdayız. İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz.” Dedi.

“TÜRKİYE İYİ OLACAK”

İYİ Partinin ilkeleriyle Türkiye’nin iyi bir yönetim anlayışına kavuşacağını aktaran Ercan, “Partimizin temel ilkeleri Türk milletine güveni esas almak. Açık, dürüst ve hesap verebilir olmak. Çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset yapmak. Somut hedeflere sahip olmak. Çözüm üretmek ve çalışkan olmak. Eleştiriye açık ve özgür düşünceli olmak. Siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmak. Ekonomide, eğitim ve kültürde milli politikalar uygulamak. Farklılıklara saygılı olmak • Milli menfaatlerimizi her alanda ön planda tutmaktır. Amacımız Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak, Çağdaş medeniyeti yakalamak , Sevgi ve saygı dilini hâkim kılmak, Güçlendirilmiş bir parlamenter sistemi inşaa etmek ve yaşatmak, Denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığını kurmak. Fırsat eşitliğini sağlamak, Mülkiyet hakkını korumak, İnançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak. Bağımsız, tarafsız ve adil bir yargı sistemini oluşturmak,  Yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmek, Siyasi ahlakı hâkim kılmaktır.” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİDEKİ KÖTÜ GİDİŞATIN SORUMLUSU İKTİDAR”

Yüksek enflasyon ve zamlar nedeniyle vatandaşın alım gücünün düştüğünü, girdi maliyetleri nedeniyle üretimin azaldığını, çiftçinin üretim yapamaz hale geldiğini vurgulayan Yüksel Ercan, “Ekonomideki bu kötü gidişatın sorumluluğunu kabul etmeyen iktidar mensupları, topu taca atmaya, suçu başkalarına yüklemeye çalışsa da asıl sorumluluğun kendilerinde olduğunu bilmelidirler. İktidar mensupları mesuliyetin gereğini yapmak zorundadırlar. Çözüm üretmelidirler. Ancak görünen o ki ekonomideki buhran giderek büyümektedir. Memura, işçiye, emekliye verilen maaş zamları enflasyon karşısında erimekte, zamlar peş peşe gelmeye devam etmektedir. Vatandaşımız yastık altındaki varlıklarını da tüketme noktasına gelmiştir. Geçimini kredilerle yapmaya çalışmakta, bankalara borçlanmaya devam etmektedir. 2023 seçimlerinde bu kötü gidişat son bulacak. İyi Parti iktidarında gerçek çözümler hayata geçirilecek, aziz milletimiz yaşamış olduğu bu eziyetten kurtulacaktır.” Dedi.

“GEÇİNEMEYEN İNSANLARIMIZ KİMDEN BORÇ ALSIN?”

Kamu çalışanlarına, asgari ücret alan vatandaşlara ve emeklilere reva görülen maaş zamlarının yetersiz olduğunu, zamların gerçek enflasyon oranına göre belirlenmesi gerektiğini vurgulayan İYİ Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan, “İnsanlarımız geçinemiyor. İktidar partisi bugüne kadar bu gerçeği kabullenmek istemedi. Ancak bıçak kemiğe dayandığında kendileri de gerçekleri söylemek durumunda kaldılar. Maaşlarıyla geçinemediklerini, borç almak durumunda kaldıklarını itiraf eden siyasiler krizin gerçek buyotunu gün yüzüne çıkardılar. Sizler maaşınızla geçinmekte zorlanıyorsanız emekli ne nasıl geçinsin, işçi nasıl geçinsin, asgari ücretli nasıl geçinsin?” şeklinde konuştu.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN