Vali Kaldırım Kovancılar'da Türkiye'nin En Büyük Kaz Çiftliğini Gezdi

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, pazartesi mesaisini Kovancılar'a ayırdı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 -

Yeni atanan kaymakam Ömer Faruk Özdemir'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, İl Özel İdaresi ve KÖYDES programı çerçevesinde ilçeye yapılan yatırımlar hakkında yetkililerden bilgi aldı ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Yol Üzerinde Bulunan Beşpınar Köyü'ne Ziyaret

Programa giderken yol üzerinde bulunan Beşpınar Köyü'nde ki köylülerin davetini kırmayarak köy camiisinin bahçesinde çay sohbeti gerçekleştirdi. Köylülerinin talep ve sorunlarını yerinde dinledi.

Türkiye'nin En Büyük Kaz Çiftliğine Ziyâret

Kovancılar ilçesinde bulunan Türkiye'nin en büyük kaz çiftliği olan 'Altınkaz Kaz Çiftliği'ni ziyaret eden Vali Kaldırım, işletme sahibi Edip Yıldırım'dan bilgiler aldı. İlimizin katma değeri ve gelişimi açısından önemli bir işletme olduğunu söylerek, "Malumunuz şu anda kaz eti ithalatı yapılıyor, gerek bu ithalatın önlenmesi ve gereksede ihracata dönük üretim planlanıyor. Piyasadaki bu talebin Elazığ'ımızdan karşılanması ile beraber aynı zamanda Kovancılar için istihdam sahası oluşturulması adına gayet başarılı bir işletme olmuş. Hedefimiz bu üretimi bürün ilimize yayarak kaz eti üretiminde ilimizi önemli bir merkez haline getirmek. Hem devletimiz hem de valiliğimiz olarak ilimizin istihdamına yönelik atılacak her adımın her daim destekçisiyiz. İşletme sahibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyarak Almanyadan gelip yatırım yapmaya karar vermiş bir girişimci kardeşimiz. Özgüveni ve Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uymasından dolayı kendisini kutluyor, hayırlı ve bol kazançlar diliyorum" ifadelerini kullandı.

İşletme sahibi Edip Yıldırım ise Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Sayın Valimize ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Devlet büyüklerimizin isletmemizi ziyaretleri bizleri motive ediyor ve çalışma şevkimizi artırıyor. Sayın Valimizinde çalışkanlığını örnek alarak işimizi daha çok severek yapıyoruz. Şu anda hedefimiz kesimhane ve işleme, paketleme tesisi kurmak. Bunuda kısa zamanda yapmayı planlıyoruz. Bu yatırımla birlikte başta körfez ülkeleri olmak üzere bütün dünyaya ciddi oranda ihracat yapmış olacağız. Şu anda iç piyasada talep gayet iyi. Sözleşmeli üreticilik yaptırarak bu üretimin bütün ilimizde yapılmasını hedefliyoruz. Valimizin gerek işletmemizin büyütülmesi gereksede tanıtım ve markalaşma konusunda biLere vermiş olduğu destekten doalyı kendisine müteşekkiriz." diyerek sözlerini tamamladı.

Vali Çetin Oktay Kaldırım daha sonra, Kovancılar ilçe girişinde bulunan mermer fabrikasını ziyaret ederek Kovancılar ziyaretini tamamladı.

Vali Kaldırım'a programlarında ilçe kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Belediye Başkanı Hacı Akpınar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, İl Genel Meclisi Başkanı Baki Ölçücü İl Genel Meclis üyeleri ile ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN