Milletvekili Erol Gündeme Getirmişti, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'ndan Pertek Köprüsü Sözü

Elazığ'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada yıllardır kamuoyunun talep ettiği ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un sık sık dile getirdiği hatta mecliste soru önergesi bile verdiği Pertek Köprüsü'nün yapılması için söz verdi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Elazığ’da inşa edilecek okulun temel atma törenine katılmak, grup toplantısını gerçekleştirmek ve bir dizi ziyarette bulunmak üzere Elazığ’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada grup toplantısında yaptığı konuşmada Elazığ ve Tunceli’yi birbirine bağlayacak olan Pertek Köprüsü’nün sözünü verdi.

KILIÇDAROĞLU: “GÜZEL BİR KÖPRÜ YAPILMASI LAZIM”

Tunceli ile Elazığ arasında Keban Barajı gölü üzerinde ulaşımı sağlayan güzergaha köprü yapılması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu: "Tunceli ile Elazığ arasında bir feribot var. Oraya güzel bir Pertek Köprüsü’nün yapılması lazım. Pertek Köprüsü’nün önemi, Elazığ’ın ciddi bir lojistik merkezi olmasını sağlamaktır. Ciddi bir lojistik merkezi olursa burada herkes rahat edecek. Elazığ’ın kişi başına geliri de artmış olacak” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme