• Haberler
  • Politika
  • MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver'den, SGK Teminat Sorunu İçin Girişim

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver'den, SGK Teminat Sorunu İçin Girişim

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, SGK borçlarının 31 Ağustos 2023 tarihine kadar yapılandırılması için SGK tarafından talep edilen Teminat Mektubu sorununu MHP Genel Merkezine taşıyacağını ve Cumhur İttifakının çözüm üreten yaklaşımı ile iş dünyasının beklentilerinin karşılanacağına inandığını söyledi.

İŞ DÜNYAMIZIN TALEP VE BEKLENTİLERİ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR

Işıkver, 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş Merkezli deprem felaketlerinin ardından Elazığ’ın da içinde bulunduğu 11 ilde SGK pirim borçlarının 12 ve 24 ay taksitlendirilmesi için 31 Ağustos 2023 tarihine kadar işletmelerin SGK’ya müracaat etmeleri gerektiğini ancak işletmelerin teminat mektubu sunma hususunda zorluklarla karşılaştığını bu önemli sorunun çözümü için girişimlerde bulunacağını açıkladı.

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver açıklamasında, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İdris Alan tarafından yapılan açıklamada sorun dile getirilmiş ve konu ile ilgili mağduriyetin giderilmesi için İktidar ve muhalefet partili Vekillerin konuya duyarlılık gösterilmesi talep edilmiştir. Öncelikle Sayın Alan’a iş dünyası için göstermiş olduğu yüksek hassasiyet nedeniyle teşekkür ediyorum.

Ülkemizin içinden geçmekte olduğu zor ekonomik koşullar içerisinde büyük bir özveriyle hem ihracat yaparak değer üreten hem de istihdam ile ekonominin lokomotifi olan iş dünyamızın yaşamış olduğu bu problemin çözümü için MHP Elazığ Milletvekili olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmekten asla bir adım geri durmayız.

İş dünyasının içinden gelen biri olarak, her bir işletmemizin şehrimiz için ne ifade ettiğini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle 31 Ağustos tarihine kadar SGK borç yapılanması için müracaat yapmak zorunda olan işletmelerimizden talep edilen Teminat Mektubu sorununun çözümü için MHP Genel Merkezimize konuyu bütün hassasiyetiyle taşıyacağız. Cumhur ittifakının çözüm üreten yaklaşımı ile inanıyorum ki, iş dünyasının beklentilerini karşılayacak adım atılacaktır.

İş dünyamızın ve STK’larımızın her zaman yanında yer alacağımızın bir kez daha bilinmesini istirham eder, en derin saygılarımı sunarım” ifadelerinde bulundu.

Bakmadan Geçme