Marmara Eğitim Kurumlarında Bahar Coşkusu ve Teknoloji Şenliği

Elazığ Özel Marmara Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ikinci kez Marmara Teknoloji Şenliğine ev sahipliği yaptı.

Yoğun katılımın olduğu şenlikte öğrenci ve öğretmenlerin 1 yıl boyunca hazırladığı projeler,çeşitli aktiviteler,projeler sergilendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Maramara Fest Etkinliği’ne Elazığ Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürü Metin Özgen , Elazığ Türk Eğitim Sen Başkanı Fatih Murat Taşkın , Eğitimci Hacı Ormanoğlu katılım sağladı.

Düzenlenen festivale diğer okullardan da ilgi ve merak fazlaydı. Festivale ; Elazığ Ziver İmam Hatip Ortaokulu , Elazığ Limak Ortaokulu, Şehit Cuma  Dağ Ortaokulu,Pratik VIP ve şubeleri ,Kapsam Kariyer Kurs Merkezi’nden öğretmen ve öğrenciler yoğun katılım sağladı.

Katılan misafir öğrenciler yapılan projeleri proje sahibi öğrenci ve öğretmenlerden projeyi tanıma ve anlama imkanı elde ederken öte yandan hazırlanan oyunlar ile keyifli vakitler geçirdiler.

Festival Elazığ Belediyesi Mehteran Takımı gösterisiyle başladı.Akabinde katılımcıların konuşmaları ile devam etti.

Elazığ Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürü Metin Özgen; deprem sürecindeki öğrencilerin çalışmalarını ve öğretmenlerinin koordine edişini tebrik ve taktirlerini iletti.

Eğitimci Hacı Ormanoğlu; öğrencilerin mesleki eğitim derslerine karşı merakı ve üretilen projeler karşısındaki beğenilerini ifade etti.

Türk EğitimSen Başkanı Fatih Murat Taşkın öğrencilerin geliştirdikleri projelerle faydalı çalışmalara imza attığını belirtti.

Marmara Eğitim Kurumları’nın kurucu müdürü Abdullah Gündüz, festivalde emeği geçenlere teşekkür etti.

 Gündüz;  Marmara Eğitim Kurumlarınındaki  eğitim anlayışı  dört anahtar kelimeye dayanır

“ÜRETMEK -EĞİTMEK -GELİŞTİRMEK-EĞLENDİRMEK ”. 

Bugün düzenlemiş olduğunuz “MARMARA FESTİVALİ” eğitim  anlayışımızın somut bir göstergesidir.

“Ayrıca bu yıl ikinci mezunlarımızı vermenin gururunu ve burukluğunu yaşadığımıda belirtmek isterim. Ben canı gönülden inanmıyorum ki okulda göstermiş oldukları başarıları ilerki eğitim hayatlarında da gösterecekler . Çünkü onlar  okula ilk geldikleri günki mühendis olma hedefine artık bir adım daha yaklaştılar.Mezun olan öğrencilerime  hayat boyu başarılarının devamını temenni ederim.” diyerek düşünce ve duygularını ifade etti.

Marmara Eğitim kurumları genel kurucusu Erdoğan Zelyurt da yenilenebilir enerji sisteminin önemine değindi.Sözlerine festivale yoğun katılımın kendisini ayrıca öğrencilerin şu zorlu süreçteki gayretlerini en içten dilekleri ile kutladığını belirtti.

Festival öğrencilerin hazırlamış olduğu “Aşuk ile Maşuk , Hacivat ile Karagöz ,Nasrettin Hoca  Fıkraları” gösterileri ile devam etti. Sergilenen gösteriler katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Marmara Eğitim Kurumlarında Bahar Coşkusu ve Teknoloji Şenliği
Marmara Eğitim Kurumlarında Bahar Coşkusu ve Teknoloji Şenliği
Marmara Eğitim Kurumlarında Bahar Coşkusu ve Teknoloji Şenliği
Marmara Eğitim Kurumlarında Bahar Coşkusu ve Teknoloji Şenliği

Bakmadan Geçme