HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Av. Mahmut ŞAHİN Konteyner Kenti Ziyaret Etti

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremi sonrasında Elazığ'da ağır hasar verilen evlerin sakinlerini ziyaret etmek için Elazığ'a geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcı Mahmut Şahin Konteyner Kenti, HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı ve İl Yönetimi ile ziyaret etti.
 

Depremin ilk gününden itibaren 11 ilde çalışmalarını yürüten ve yaşananları yakından takip eden HÜDA PAR, Malatya ve Elazığ koordinatörü olarak hemşerimizi Mahmut Şahin’i görevlendirdi Şahin, halkın sorun ve sıkıntılarını gidermek için titiz bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek,  Malatya ve Elazığ depremzedelerin dinlemek sorunlara olabildiğince çözüm olmak adına ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Bugünde Elazığ Kırklar mahallesinde kurulmuş olan konteyner kenti ziyaret ettik. Konteyner kentte kalan vatandaşların sorunlarını dinleyerek, vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için AFAD yetkilileri ile görüştük ve fikir alışverişinde bulunduk. 

Elazığ’da konteyner kente geçici ikamet eden kiracı vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi amacıyla Sosyal konut projesi ile Elâzığ’da yapılacak olan bin 651 konut sayısı genişletilerek depremden etkilenen vatandaşlara imtiyaz sağlanmalıdır. 
Elazığ’da ticaretin ve sosyal hayatın normale dönmesi için teşvikler ve gerekli adımlar mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yürürlüğe konmalı mağdur olan vatandaşlarımızın ihtiyaçları giderilmelidir. Deprem nedeniyle durgunlaşan ekonomik faaliyetlere hız kazandıracak politikalar İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflandırılası (İBBS) kapsamında yeni ve devam eden projeler değerlendirilerek TRB1 bölgesinin kalkındırılması hızlandırılmalıdır.

Depremin etkilediği ilerden TRB1 bölgesi içinde yer alan, Malatya ve Elazığ kalkınma projelerini yürüten ajansların kapsamlı rapor hazırlaması ve ilgili kurumlar ile koordineli bir şekilde yenileme ve kalkındırma çalışmalarına hız kazandırılmalı ve olabildiğince realist politikalar hazırlanmalıdır.

 

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN