Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi Elazığ'a Çok Yakıştı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın şehrin gelecek vizyonuna değer kazandıran projeleri arasında yer alan Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi, açılışının ardından şehre yepyeni bir soluk kazandırdı.

Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi Elazığ'a Çok Yakıştı
Kemal ÜNAL
Kemal ÜNALEditör
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fuar ve Kongre Merkezi tam donanımlı yapısıyla sanatsal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmasıyla bir çekim merkezi olma yolunda ilerliyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük fuar ve kongre merkezlerinden biri olarak şehre kazandırılan Fuar ve Kongre Merkezi, Elazığ Belediyesi Ramazan ayı etkinliklerinde yüzbinleri ağırladı.

RAMAZAN AYI ETKİNLİKLERİNDE 200 BİN KİŞİ AĞIRLANDI

Elazığ Belediyesi tarafından Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında geniş kitlelerin büyük beğenisini kazanan sanatçıların konserleri, ilim ve edebiyat dünyamızın değerli isimlerinin katıldığı söyleşilerin yanı sıra Karagöz-Hacivat, Rafadan Tayfa tiyatro gösterileri ile Ramazan ayının manevi iklimi geniş kitlelerle paylaşıldı. Çocuklara özel programlar ve ikramlarla zenginleştirilen Ramazan ayı etkinliklerinde Fuar ve Kongre Merkezi yaklaşık 200 bin kişiyi ağırladı.

Ramazan ayı etkinliklerinin ardından Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Bayram Konserleri'nde de binlerce kişiyle bayram coşkusu paylaşıldı.

FUAR VE KONGRE MERKEZİ, ŞEHRİN KÜLTÜR VE SANAT YAŞAMINA MEKÂN OLMAYA DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş konseri binlerce kişiyi buluşturdu. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği konser büyük bir coşkuya sahne oldu.

FUAR VE KONGRE MERKEZİ'NE ELAZIĞLILARDAN TAM NOT

Elazığ'da yıllarca konuşulan ve şehrin hem ticari hem de kültür-sanat yaşamına sağlayacağı katkılar nedeniyle beklentiler arasında ilk sırada yer alan Fuar ve Kongre Merkezi kapılarını açmasının ardından vatandaşlardan da tam not aldı.

Hem konumu hem de yapısal özellikleriyle vatandaşların büyük beğenisini toplayan Fuar ve Kongre Merkezi'ni ziyaret eden vatandaşlar, yapının Elazığ için yıllardır özlemi çekilen bir merkez olduğunu belirterek bu kıymetli çalışmadan dolayı Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ettiler. Düzenlenen kültür-sanat etkinlikleriyle kısa sürede vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edilen ve büyük beğeni toplayan Fuar ve Kongre Merkezi, düzenlenecek fuarlarla da bölgesel bazda bir cazibe merkezi olacak.

TAM DONANIMLI YAPISIYLA ELAZIĞ’IN GELECEĞİNE YAPILAN ÖNEMLİ BİR YATIRIM

Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi, bünyesindeki toplam 6 bin metrekare kapalı fuar ve sergi alanı, çok amaçlı salonları, toplantı salonu, fuaye alanı, restoran, kafeterya, ofisler, 145 araçlık kapalı, 42 araçlık açık otoparkıyla da tam kompleks yapı niteliği taşıyor.

Fuar ve Kongre Merkezi şehir ekonomisine, kültür-sanat hayatına sağlayacağı katkıların yanı sıra bünyesindeki nikah salonu ile de mutlu birlikteliklerin başlangıcına şahitlik ediyor. Şehrin bir ihtiyacının daha giderildiği Fuar ve Kongre Merkezi bünyesinde iki adet 108 kişilik nikah salonları, istenildiği durumlarda birleştirilerek 216 kişilik bir salon olarak da kullanılabiliniyor.

Fuar ve Kongre Merkezi bünyesindeki idari bina içerisinde şehrin gelişiminde önemli bir paydaş olan sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını daha etkin sürdürebilmelerine katkı sağlamak adına ofisler yer alıyor

Bakmadan Geçme