Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman Cemil Meriç Fen Lisesini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ile birlikte Cemil Meriç Fen Lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Vali Toraman okul müdürü Mustafa Karaaslan’dan okul ile ilgili bilgi aldıktan sonra sınıfları dolaşarak öğrenciler ile sohbet etti. Fen Lisesinde eğitim gören öğrencilerin akademik anlamda zaten başarılı olduklarını ifade eden Vali Toraman;Hepiniz Fen Lisesi öğrencisi olarak akademik anlamda zaten başarılısınız ancak ders notları ve akademik başarı kendinizi ifade edebilmeniz için yeterli değildir. Spor, sanat, edebiyat gibi konularda da kendinizi geliştirmenizi istiyoruz.Analitik Düşünmeyi ve Kendinizi Doğru İfade Edebilmeyi Öğrenin Çünkü okul hayatından sonra karşılaşacağınız birçok sorunu analitik düşünerek, kendinizi ifade edebilme yeteneği kazanarak çözebilirsiniz. Bunun için de mutlaka kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Bugün içinde eğitim gördüğünüz okulunuz adını Cemil Meriç gibi büyük bir mütefekkirden almış durumda. Cemil Meriç sosyoloji alanında uzmanlaşmış ülkemizin yetiştirdiği önemli değerlerden biri. Bu isimle eğitim veren bu güzel okulun öğrencilerinin de bildiklerini doğru şekilde aktarabilmeleri, kendilerini ifade edebilme cesareti göstermeleri ve analitik düşünebilme kabiliyeti kazanmaları her şeyden önce okumayla olur. 

Yeni sınav Sistemi Okuduğunu Anlamaya ve Verilen Bilgiyi Kullanmaya Yönelik Hepimiz biliyoruz ki yeni sınav sisteminde de artık sorular okuduğunu anlama ve yorumlama becerisi isteyen sorular. O yüzden bulduğunuz her fırsatta okuma yapmanızı istiyoruz. Ezbercilik ve geçici öğrenme kısa dönemli başarı sağlayabilir ancak, kalıcı öğrenme ancak okumakla ve analitik düşünebilme yeteneği kazanmakla olur ki bu da sürekli başarıyı sizlere sunacaktır dedi.

VALİ TORAMAN ; ''EĞİTİMİN TEMEL UNSURU ÖĞRETMENLEDİR''

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenlerle de bir araya geldi. Eğitimin temel ve ana unsurunun öğretmenler olduğunu ifade eden Vali Toraman, öğretmenler odası okulun beyni ve kalbidir. O nedenle her hafta yaptığım okul ziyaretlerinde özellikle öğretmenlerimizle bu odada bir araya gelmeyi önemsiyorum. Dedi.

Vali Dr. Ömer Toraman Cemil Meriç Fen Lisesinde yeni oluşturulan okul kütüphanesini de inceleyerek kütüphanenin zenginleştirilmesi için destek vereceğini ifade etti.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN