Elazığ TSO'dan Önemli Açıklama

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, istenilen teminatların, son ödeme tarihi 31 Ağustos 2023 olan SGK prim ödemelerinin 12 ve 24 ay taksitlendirmelerinin önüne geçerek mağduriyet oluşturduğunu ifade etti.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Odamızda geçirdiğimiz süre içerisinde üyelerimizin taleplerini dinliyoruz. Ciddi sıkıntı yaşanan bir konu yüzünden bunu açıklamak zorunda kaldık. Takdir edersiniz 6 şubat  depreminde Elazığ büyük bir deprem yaşadı. Bu depremden dolayı üyelerimizin SGK primleri ertelendi. Devletimiz var olsun, sağ olsun. on iki ve yirmi dört ay arası taksit de yapılıyor. Ancak bu taksitlendirme için Sosyal Güvenlik Kurumu teminat mektubu istiyor.

Bu teminat mektubunu vermediklerinden dolayı üyelerimiz bize geliyor, sıkıntılarını bize arz ediyorlar. Aynı sıkıntı vergi dairesi için de geçerli. Ben kıymetli milletvekillerimden, kıymetli il başkanımızdan, ilimizi temsil eden mualefet olsun, Sayın Semih Işıkver Beyefendi olsun, Sayın Gürsel Erol Beyefendi olsun. Bu konuda hassas olmalarını istiyorum. Üyelerimiz için bu önemli bir konu, önemli bir sıkıntı. Bu konuda bize destek olurlarsa kendilerine minnettar kalırız.” Dedi.

Bakmadan Geçme