Elazığ'da Sağlık Sokağı Etkinliği Düzenlendi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ve TOKİ Emlak Yönetim Genel Müdürlüğü organizasyonunda ortaklaşa olarak Zafran Toki Toplu Konutları bölgesinde Sağlık Sokağı etkinliği düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 -

11-12 Eylül 2018 tarihleri arasında olmak üzere, Sağlık Müdürlüğümüz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve bağlı birimleri tarafından düzenlenen ve bölge sakinlerinden büyük bir beğeni alan Sağlık Sokağı Etkinliği ile vatandaşlarımıza yönelik farkındalık amaçlı çalışmalar yapıldı.

Halk Sağlığı Hizmetleri  Başkanımız Dr. Abdulkadir  KANTARCIOĞLU başta olmak üzere idareci, Doktor, Diyetisyen ve diğer sağlık çalışanlarımızın katılımı ile düzenlenen Sağlık Sokağı standında; boy- kilo-VKİ hesaplanması, tansiyon, şeker ölçümü, tuz ve yağ tüketiminin azaltılması, meyve sebze tüketimi, sigaranın zararları, fiziksel aktivite ve sağlıklı yaşam konusunda, vatandaşlara dağıtılan el broşürü ve  hediye şapka eşliğinde çeşitli bilgiler verildi

Koruyucu hekimlik çalışmalarını yaygınlaştırmanın yanı sıra toplum bilincinin artırılarak, hastalıkların meydana gelmeden önlenmesi konusunda bireysel ve toplu eğitimlerin yer aldığı etkinliğe katılan Mobil Ağız ve Diş Sağlığı Aracımızda görevli Diş Hekimimiz tarafından da öğrenci ve yetişkinlere yönelik ağız ve diş sağlığı muayenesi yapıldı.

Halkımızın daha konforlu, kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri yönünde farkındalık amaçlı düzenlenen ve UMKE, MHRS ve Sağlıklı Hayat Merkezimizin birim çalışanları ve araçlarının da yer alarak, tanıtımlarının yapıldığı Sağlık Sokağı etkinliğinde yaklaşık bin kişiye çeşitli alanlarda sağlık hizmetleri sunumu gerçekleştirildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN