Elazığ'da Legolu Seçim Kampanyası

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın, yola çıktığı işin ciddiyetinden ve öneminden çok uzak bir kampanya yürütüyor.

Elazığ için hazırladığı projeleri birkaç cümle geçiştiren, projelerin içini dolduramayan Akın, bu yetmezmiş gibi bir de dijital ortamda lego objelerini Elazığ haritası üzerine yerleştirerek bunun reklamını yapıyor. 

Bu tür tanıtım kampanyalarının çok eskilerde kaldığının farkına varamayan Abdullah Akın, çok boyutlu, gerçekçi ve etkileyici yeni mekanizmaları devreye sokması gerekirken, ekranlara Lego objelerini sunması ciddiyetsizlik olarak algılanıyor. 

Abdullah Akın ayrıca, projelerinin reklamını ve tanıtımını yaparken yerli ve milli duruştan uzak, vatandaştan kopuk bir pozisyon alıyor.  

Tanıtım argümanı olarak sosyal medyayı tercih eden Akın, kapı kapı dolaşıp vatandaşın gönlüne girmesi gerekirken sosyal medya üzerinden yürüttüğü kampanya ile binlerce lirasını yabancı sermayeye aktarıyor. 

Sonuç itibariyle, Abdullah Akın, bu süreçte çok da doğru bir yol haritası çizemediğini gözler önüne seriyor.

Yorumlar 2
Misafir 06 Şubat 2024 08:09

İnsan fikrin içeriğine bakar, eğer fikirlerde hata varsa onun hatalı ve eksik olduğu dillendirilir. Siz sadece belli bir kesime iltifat yağdırmaya programlandığınız için tarafını tuttuğunuz kesime karşı kim varsa kötüleme zihniyetine sahipsiniz. Bu şekilde ne kendinize ne Elazığımıza nede Ülkemize hayrınız dokunabilir, sevgili başlık yazarı.....

ibrahim topal 05 Şubat 2024 23:01

yazar hanımefendi haber veya köse yazisi diye bunu mu yazdınız? girinde postların altına yazın bunları. ne yapsaydı başkan olmadan önce yapıp oy mu isteseydi

Bakmadan Geçme