• Haberler
  • Çevre
  • Elazığ'da jandarma personeli av koruma ve kontrolleri hakkında bilgilendirildi

Elazığ'da jandarma personeli av koruma ve kontrolleri hakkında bilgilendirildi

Elazığ'da Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Harput Jandarma Karakol Komutanlığında görev yapan jandarma personeline 2023-2024 av döneminde av koruma-kontrollerinde ve diğer konularda daha etkin ve verimli çalışmalarının yapılabilmesi için bilgilendirme yapıldı.

Elazığ’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Harput Jandarma Karakol Komutanlığında görev yapan jandarma personeline 2023-2024 av döneminde av koruma-kontrollerinde ve diğer konularda daha etkin ve verimli çalışmalarının yapılabilmesi için bilgilendirme yapıldı.

Elazığ’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından 2023-2024 av döneminde av koruma-kontrollerinde ve diğer konularda daha etkin ve verimli çalışmalarının yapılabilmesi için, Harput Jandarma Karakol Komutanlığında görev yapan jandarma personeline, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu, biyokaçakçılık ve diğer mevzuatlar hakkında eğitim verildi. Elazığ İl Şube Müdürü Hüseyin Çelik tarafından verilen eğitim programında İl Şube Müdürlüğü sorumluluğundaki sahalarda daha etkin ve verimli koruma-kontrol faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi konularında bilgiler anlatıldı.

Bakmadan Geçme