Elazığ'da çölyak hastalığı farkındalık etkinliği
Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından 9-15 Mayıs Çölyak Haftası kapsamında, çölyak hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak üzere etkinlik düzenlendi.
Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından 9-15 Mayıs Çölyak Haftası kapsamında, çölyak hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak üzere etkinlik düzenlendi.
Düzenlenen etkinlik çerçevesinde Çölyak Derneği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Elazığ’daki bir AVM’nin girişinde stant çalışması yapıldı. Çölyak Derneği vasıtasıyla iletişim kurulan hastalara ve standı ziyaret eden vatandaşlara dağıtılan glütensiz ürün, broşür ve sağlıklı beslenme dergisi eşliğinde çölyak hastalığı, belirtileri ve glütensiz beslenme hakkında çeşitli bilgiler verildi.
Bakmadan Geçme
![Elazığ'da ilçe müftüleri toplantısı gerçekleştirildi](https://i.elazighaber23.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/elazig-da-ilce-muftuleri-topla_1721988181_rfIDt6.jpg)
![Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde hizmetleri inceledi](https://i.elazighaber23.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/saglik-bakanligi-yetkilileri-f_1721980262_72FGqx.jpg)
![Başkan Seyrek: ''Atıl durumdaki tescilli 2 lojman, halk kütüphanesi yapılabilir''](https://i.elazighaber23.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/baskan-seyrek---atil-durumdaki_1721980264_qgQHOs.jpg)
![3 dönüme trüf mantarı ekmişti, ilk hasadını yaptı](https://i.elazighaber23.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/3-donume-truf-mantari-ekmisti-_1721979722_Smrcxp.jpg)
![Elazığ'da iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 yaralı](https://i.elazighaber23.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/elazig-da-iki-otomobil-kafa-ka_1721945701_LRKgXs.jpg)
![Elazığ'da kontrolden çıkan otomobil park halindeki araçlara böyle çarptı](https://i.elazighaber23.com/c/90/832x468/s/dosya/haber/elazig-da-kontrolden-cikan-oto_1721942821_tE05eO.jpg)