Başkan Dumandağ, Ekonomide Milli Seferberliği Destekliyoruz

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı ekonomi seferberliğini desteklediklerini açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 -

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ekonomi seferberliği sonrası, TOBB bünyesinde başlatılan “Ekonomide Milli Seferberlik Hamlesinin” Elazığ ayağını hayata geçirdiklerini belirterek, ülke olarak inşallah bu zor günleri de atlatacağız, dedi.

Geçtiğimiz hafta Maliye Ve Hazine Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ekonomide seferberlik çağrısı tüm Türkiye genelinde yankı bulmaya devam ediyor.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı RifatHisarcıklıoğlu’ da geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak ekonomimiz için milli direniş çağrısı yapmış ve bu kapsamda Türkiye’de ki tüm Oda ve Borsalara bu konuda çağrıda bulunmuştu.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ bugün yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiğini ve ekonomik kalkınmayı kısa vadede mümkün hale getirecek en somut adımların atılmaya başlandığını ifade eden Başkan Dumandağ, “esmeye başlayan bu olumlu hava, kesinlikle çok iyi değerlendirilmelidir. Bu süreçte vergi indirimleri ve işveren maliyetlerini azaltıcı tedbirlerin ne büyük bir anlam taşıdığını herkes görmektedir. biz diyoruz ki; iş çevrelerine ve piyasalara ilaç gibi gelen bu adımlar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri için çok daha kapsamlı bir hale getirilmeli, süreklilik taşımalıdır, dedi.

Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ iş dünyası adına bunları söyleyebiliriz, ancak genel anlamda ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimizi hepimiz biliyoruz, bu sebeple tüm ticaret erbabı, tüm üyelerimizi ve tüm vatandaşlarımızı ekonomide milli seferberlik çağrımıza kulak vermeye davet ediyorum, dedi.

Dumandağ, biz ülke olarak daha zor süreçlerden geçmesini bilmiş bir milletiz, umut ediyor ve inanıyorum ki, bu zor günleri de milli birlik ve dayanışma ruhu içerisinde atlatacağız, ben bu vesile ile TOBB başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun dediği gibi, fert fert, bizler üzerimize düşeni yapar ve hassasiyetimizi ortaya koyarsak, bu zor günleri de atlatacağız.

Tüm Elazığ kamuoyuna üyelerimize ve vatandaşlarımıza bu çağrımızı bir kez daha tekrarlıyor ve Elazığ kamuoyuna saygılarımı sunuyorum, dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN