Av.Aziz Dinç Ak Parti'den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Elazığ'da Seçime sayılı günler kala aday adayları sahalara çıkmaya başladı.

Türkiye 14 Mayıs 2023'te sandık başına gidecek. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim tarihini açıklasının ardından aday adaylığı müsaracaatları başlamasıyla hareketlilik Elazığ'da da yaşanmaya başlandı. Bu kapsamda partilerden aday adayı olmak isteyenler partilere başvurmaya başladı. 

Son olarak Ak Parti'den Elazığ'da aday adaylığını açıklayanlar arasında deneyimli Avukat ve Siyasetçi Aziz Dinç' yer aldı. Ak Parti Elazığ Milletvekili Aday Adaylığını Açılanyan Av. Aziz Dinç Şunları Kaydetti. ''Saygıdeğer Hemşerilerim ;Siyasetin meslek olmadığını kendi ve çevren yerine halka hizmet kurumu olarak görüp 30 yıl önce siyasete başladım Şehrimizin kurtarıcıya ihtiyaç olmadığını şehrin kalkınmasının yolu' FİKİR VE SERMAYE BİRLİKTELİĞİNDEN GEÇER' düşüncesiyle hareket ederek ben değil biz deme düsturuyla bugünlere kadar şehrime hizmet etmeye çalıştım.

Temel İlkem doğru tektir kişiye makama göre değişmediğini şiar edindim.Ülkemin ve şehrimin doğruları bireysel menfaatlerin üstünde olduğuna bundan taviz verilmemesi gerektiğine inanarak yürüdüm ve yürümeye devam edeceğim.Ülkemiz 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremler nedeni ile çok zor günlerden geçmektedir. Binlerce kardeşimizi kaybettik, binlerce kardeşimiz yaralı olarak  göçük altından kurtarıldı.On bir  ilde etkili olan bu deprem 85 milyon insanımızı derinden etkilemiştir.Başımız sağ olsun. Rabbim böyle felaketleri tekrar yaşatmasın.

Deprem sonrası 85 milyonun sergilediği birlik ve kardeşliğin sonsuza kadar devam etmesini Rabbimden niyaz ediyorum.Yaşadığımız bu zorlu  sürece rağmen hayat devam etmekte bizler mağdur kardeşlerimizin yaralarını sarmak amacı ile çok daha fazla çalışmak zorundayız.Kardeşlerimizin mağduriyetlerini giderip yaralarını sarana kadar bu gayretlerimizin devam etmesi gerekir.

Bunları depremleri yaşayan biri olarak dile getiriyorum.14 MAYIS 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 28.Dönem milletvekilliği seçimi yapılacaktır.

8 ŞUBAT 2023 tarihinde yapmış olduğum paylaşımlarda ve açıklamalar da 'BU SİYASİ SÜREÇTE ADAY ADAYI OLARAK MÜRACAT EDECEK KARDEŞLERİMİZİN REKLAM VE DİĞER YAPCAKLARI TANITIM HARCAMALARI VE ÖDEMELERİNİ REKLAMLAR YERİNE DEPREM MAĞDURU KARDEŞLERİMİZE YARDIM OLARAK KULLANMAMIZ DAHA FAYDALI OLACAKTIR.' çağrısında bulundum.

Bu çağrı doğrultusunda hareket etme kararı aldım.Bu doğrultuda aday adaylığımı yazılı olarak herhangi bir toplantı ve etkinlik yapmadan açıklama yapmak istedim.14 MAYIS 2023 tarihinde yapılacak milletvekilliği seçiminde AK PARTİDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM.

Bu süreçte yaşanan felaket nedeni ile önceliğimizin siyasetten çok kardeşlerimize yardım olmasını gerektiği kanaatindeyim.Bu doğrultuda hareket edeceğim.Uzun yıllardır siyasette ve mesleğimde öncelliğim yapmış olduğum işlerde , Yaratanın rızası, kardeşlerimizin duasını almak amacı ile hareket ettim. Otuz yıla aşkın bir süredir gerek şehirim için gerekse bağlı bulunduğum bölgem için elimden geldiğince çaba sarf ettim ve bu doğrultuda birçok çalışmaya imza attım , bunları tek tek anlatma gereği duymuyorum.

Siyaset bir meslek değildir.

Halkımıza Hizmet aracıdır.

Geçmişte sergilediğim tutum ve davranışların bundan sonra da sürdürme niyet ve arzusundayım.

Girdiğimiz bu yolda halkımıza hizmet ve dualarını alma  gayretinde olmak için çaba sarf edeceğim.

Toplumun önceliği her şeyin önünde gelir.

Dünyanın en güzel ülkesinde TÜRKİYENİN en güzel şehrinde yaşıyorum.

Geçmişte makam ve mevki beklemeden doğrularım çerçevesinde şehrime hizmet etmeye çalıştım.

 Bundan sonrada çalışmaya devam edeceğim.

14 MAYIS 2023'te yapılacak seçimin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

AZİZ DİNÇ'İN ÖZ GEÇMİŞİ

1967 Elazığ Merkez Yukarıağınsı köyünde doğdu. İlk ve Ortaöğretimi Elazığ da tamamladı.

Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Doğru Yol Partisinde siyasete başladı.

 Eylül 1990 tarihinde serbest Avukat olarak Elazığ’da çalışmaya başladı. İki dönem Elazığ Barosu Yönetim Kurulu üyeliği ve baro saymanlığı yaptı.

Mesleğe başladıktan sonra yerel bazda yayın yapan gazetelerde köşe yazarlığı yapmaya başladı.

2001 Yılında Ulu ova derneğinin kurdu.

Uzun Yıllar siyaset yaptığı DYP’den 2002 yılında Milletvekili adayı olarak seçimlere katıldı.

Aynı zamanda Elazığ’da yayın yapan Televizyon programlarına yorumcu olarak programlar yaptı.

2004 Yıllında Elazığ’ın Sorunları ve Çözüm Önerileri  adlı bir kitap çalışması yaptı.

2006 Yılında TBMM Dilekçe Komisyonu Genel Kurulun’dan Sivrice Hazar Gölü ilgili inceleme yaptırarak 20.12.2006 tarih 28’nolu kararı aldırdı.

2007 Yılında Türkiye Geneli ve Elazığ İl ve İlçeleri Milletvekili Seçim Sonuçları adlı bir kitap çalışması oldu.

2009 Yılında Elazığ ve Türkiye Geneli Elazığ İl ve İlçeleri Mahalli  İdareler Seçimi ve Sonuçlar adı altında bir kitap çıkardı.

 2002-2011 Yılları arasında iki dönem Elazığspor’a  atanan Kayyum heyetinde yer aldı.

2002-2011 Yılları arasında üç dönem Elazığspor yönetiminde görev aldı.Bu  dönemlerde Hukuk İşlerinden sorumlu  Elazığspor Yönetim Kurulum üyeliği ve aynı zamanda Basın Sözcülüğü görevinde bulundu. Bu görev süresinde Elazığspor Kulübü Tüzüğünü uzun yıllardan sonra yeniden hazırladı.

Kısa süre siyasete ara verdikten sonra 2013 Yılından sonra AK Partide siyasete tekrar merhaba dedi.

2015 Seçimlerinde AK Parti Milletvekili Aday Adayı olarak seçimlere katıldı.

Elazığ Günışığı gazetesinde köşe yazarlığı yaptığı sürecte Taşeronlar Devre Dışı Bırakılmalı başlıklı bir çalışma yapıp TBMM. deki siyasi partilere ve bakanlığa talepte bulundu.Yasanın çıkmasında büyük katkısı oldu.

Başkanlık sisteminin kabulü döneminde “Hayalleri Gerçekleştirmek için Evet, Anayasa Değişiklik Paketi içeriği, CHP’nin Anayasa Paketi ile ilgili yanlışları”, Başlıklı broşür çalışması yaparak 20 bin adet broşürün dağıtımını yaptırdı.

2018 Yılında EL-AZİZ TANIMAK  VE OSMANLI ESARETİNDEN ARAP BAHARINA isimli kitaplarını yayınladı.

Aynı yıl DÖRT BELDEYİ VE 36 KÖYÜ  KAPSAYAN ALTIN OVALILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİNİ Başkanı olarak arkadaşları birlikte kurdu.

Kamu kurumları vasıtasıyla bir çok köyün başta alt yapı ve köy içinin düzenlenmesi ve parke taşı döşenmesine denek vasıtasıyla  vesile oldu.

Hatun köy sulama projesinin ovamızın sulanmasında kulanılması için ilgili kurumla ortak çalışarak proje hayata geçirildi.

Elazığ’da yayın yapan yerel bir radyo olan Radio Kent ve Harput TV de her Cuma günü haftanın panoraması adlı programa yorumcu olarak katılmaktadır.

Serbest Avukat olarak çalışmaya devem eden Aziz Dinç, Evli ve üç çocuk babası.

Yorumlar 1
ERK 15 Mart 2023 14:20

Bilgisi,birikimi,feraseti ve öngörüsüyle şehrimize çok şey katacağına inandığım aday adaylarında birisi.

Bakmadan Geçme