Ziver Vakfı Başkanı Veysel Demirci, Amacımız İhtiyaç Sahiplerinin Yanında Olmak

ZİVER Vakfı Başkanı Veysel Demirci ZİVER Vakfı'nın yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

2022 yılının başında kurulan ZİVER Vakfı çalışmalarını sürdürüyor. 

İş İnsanı Veysel DEMİRCİ’nin kurduğu ZİVER Vakfı ilk etapta Ankara ve Elazığ’da bulunan hizmet binası ile vatandaşların sorunlarını çözmeye, sıkıntılarına derman olmaya devam ediyor. 

ZİVER Vakfı Başkanı Veysel DEMİRCİ, kadim şehir Elazığ’da meydana gelen 24 Ocak depremi, Osmaniye ve Marmaris’teki orman yangınları, Karadeniz’de yaşanan afet ve sel felaketlerinde ülkemizin insanlarının yanında yer aldık. Bütün bu yardımları yaparken kendi şirketlerimiz ve aile üyelerinin kazanç ve birikimlerinden faydalandık. Dışarıdan hiçbir maddi destek almadık. Ülkemizde yaşanan diğer doğal afetlerden sonra ihtiyacı olan tüm canlılara daha hızlı bir şekilde, top yekün bir biçimde ulaşabilmek için ZİVER Vakfını kurduğunu söyledi…

Ziver Vakıfımızın asıl amacı ve kuruluş misyonu, şehrimiz ve bölge insanının derdine derman olmak ve hizmet etmektir. Zor anlarında insanların yanında olmak benim için büyük bir mutluluktur diye konuşan ZİVER Vakfı Başkanı Veysel DEMİRCİ şunları söyledi; “Özellik ile şehrimizin yaşadığı deprem felaketinde gerek şahsım gerekse ZİVER Holding’teki çalışma arkadaşlarımız ile hemşehrilerimizin her anlamda yer aldık. Pandemi sürecinde bölge esnafımıza destek olmak adına başka illerdeki şantiyelerimizin bütün ihtiyaçlarını bölgedeki esnaflarımızdan temin ettik. Şehrimizin muhtelif mahallelerindeki fırınlar ile anlaşarak ihtiyaç sahibi  kardeşlerimizin ekmek ihtiyaçlarını karşıladık. Düzenli gıda ve sosyal yardımlar yaparak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sıkıntılarını bir nebze de olsa katkıda bulunduk. Gerek dostlarımdan gerekse iş insanlarından aldığım bazı öneriler benim ZİVER Vakfı’nı kurmamı sağladı.”  

“BÖLGENİN EN ÖNEMLİ VAKFI KONUMUNA GELECEĞİZ”

ZİVER Vakfı Başkanı Veysel DEMİRCİ, Doğu ve Güney Doğu Bölgesi’nde en önemli vakıf konumuna geleceğiz. Bize ihtiyacı olan, bizden yardım bekleyen tüm insanlara şartsız bir şekilde koşacağız diyerek sözlerine şöyle devam etti; “İhtiyaç sahibi yoksul aile veya çocuklara burs, gıda, giyim, sağlık, eşya yardımları yapmaya devam edeceğiz. Her türlü bağışa açık olup, ayni ve nakdi bağışları özen ile kabul edip ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz. Öğrencilere yurt içinde ve yurt dışında burs sağlamak, eğitim ve öğretimleri gerekli her türlü araç gereci temin etmeye özen göstereceğiz. Her türlü resmi ve özel eğitim kurumları özel kurslar, yurt ve pansiyonlar açmak, işletmek, bunların inşaat ve tadilatlarını yapıp, eksiklerini tamamlayarak, ihtiyaç sahiplerince talep edilen bina, tadilat ve malzeme yardımları ve kütüphane projeleriyle öğrencilerimizin eğitimlerine destek olacağız. Dünya yetimhanelerine yardım edeceğiz. Kurak bölgelere su ve gıda ulaştırmak için çaba göstereceğiz. Hayvan barınaklarına yardım edeceğiz. Ülke genelinde yeşili önemseyip, fidan dikip ve ağaçlandırma çalışmaları yapacağız. Sosyal yardım, sağlık, eğitim alanlarında ihtiyaç sahipleriyle yardımseverleri bir araya getirerek , yardıma ihtiyacı olanları tespit ederek, Türkiye genelinde sosyal paylaşım projeleri düzenleyen kurum ve kuruluşlara, ihtiyaç sahibi aile ve bireylere eşya, malzeme, erzak yardımlarında bulunacağız. 

Örf ve adetlerimize uygun kültürel, sosyal, dini ve iktisadi hususlarda, gayri siyasi mahiyette ilmi konferanslar, seminerler ve toplantılar tertip edeceğiz. 

Cami ve Kur’an Kursu binaları yaptırmaya devam edeceğiz. Doğal afet olan bölgelerinde koşup, insanların yaralarını sarmaya devam edeceğiz. 2021 Yılı’ndan önce Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin yardım ve destek çağrısına duyarsız kalmayıp, tüm çağrılarına ZİVER Holding olarak koştuk. Bundan sonra da 2022 Yılı’nda kurduğumuz vakıfımız ile birlikte Cumhurbaşkanımızın direktiflerine ve hükümetimizin tüm çağrılarına ZİVER Vakfı olarak koşacağız. Din, dil, mezhep ve ırk ayrımı yapmadan vatansever tüm insanlarımıza koşmaya devam edeceğiz.

Vatandaşlarımız bizlere; 0312 219 78 23 telefon numarasından, zivervakfi.org  internet sitemizden ve
[email protected] mail adresinden rahatlık ile ulaşabilir

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN