Yeni Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit Görevine Başladı

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğüne ataması yapılan Mehmet Yiğit bugün görevine başladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Feyzi Gürtürk, MEB Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü’nde görevlendirilirken, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ise İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Yiğit vekâleten atanmıştı. Elazığ’a gelen müdür Mehmet Yiğit görevine başladı. Bugün ilimizde açılı yapılan Çaba İlkokulunun açılışına katılan yeni Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit yazılı bir açıklama yaparak şu bilgileri verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, kadim şehir Elazığ'a hizmet edecek olmanın heyecanı ve mutluluğu içinde olduğunu belirterek, 'Tüm imkânlarımızı seferber ederek, eğitim kurumlarımızın işlevselliğini ve verimliliğini arttıracak, en ücra köyümüzde birleştirilmiş sınıf uygulamasıyla eğitim gören bir öğrencimizin, merkezdeki okullarımızda eğitim gören öğrencilerle aynı nitelikte ve kalitede eğitim almasını sağlamak üzere durmadan ve yorulmadan çalışacağız.' dedi.

ELAZIĞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YİĞİT, DURMADAN VE YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Tarihi derinliğiyle, milli ve manevi hasletleriyle, Aziz ismiyle müsemma olan kadim şehrimiz Elazığ’a hizmet edecek olmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyim.

Şahsıma böylesine onurlu bir görevi tevdi eden Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e şükranlarımı arz ederim.
Ülkemizi nihai hedeflerine ulaştırmak ve dünya liderliğine hazırlamak, Bakanlığımızın “2023 Eğitim Vizyonu” çerçevesinde bilgiyi ve teknolojiyi üreten ve paylaşan, ahlaklı, çalışkan ve başarılı nesiller yetiştirmekle mümkün olacaktır.

Değişen dünya düzenine uyum sağlamak, hayallerimizi hedeflere, hedeflerimizi gerçeğe dönüştürmek adına heyecanla ve umutla başladığımız her yeni günde; tarihimizin, kültürümüzün ve medeniyetimizin aziz şehri Elazığ’ımızı, hep birlikte bir adım daha ileri götürme gayretinde olacağız.

Öğrencilerimizi sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle desteklemek; dezavantajlı öğrencilerimizin ve okullarımızın ihtiyaçlarını ivedilikle karşılamak, tüm okullarımızı aynı üst çıtada buluşturmak en temel görevimizdir.

Tüm imkânlarımızı seferber ederek, eğitim kurumlarımızın işlevselliğini ve verimliliğini arttıracak, en ücra köyümüzde birleştirilmiş sınıf uygulamasıyla eğitim gören bir öğrencimizin, merkezdeki okullarımızda eğitim gören öğrencilerle aynı nitelikte ve kalitede eğitim almasını sağlamak üzere durmadan ve yorulmadan çalışacağız.
Böylesine önemli ve eşsiz bir kente kurumsal sorumluluğumuzun farkında olarak, bütün mesai arkadaşlarımızla en iyi şekilde hizmet etmeyi temel ilkemiz olarak benimseyeceğiz.

Bu duygularla vazifeme başlarken; görevi devraldığım Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne görevlendirilen İl Milli Eğitim Müdürümüz Feyzi Gürtürk’ e, şahsıma gösterilen ilgiden dolayı Elazığ halkına, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum."

 

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Lolan 23 | 09 Şubat 2022 12:33

    Bakalım inşallah Elazığ MEM deki torpil, adam kayırma, liyakatsiz kişilerin idareci olması gibi vb haksızlıklar, adaletsizlikler düzelir umarım.

BUNLARA DA BAKIN