Tarım Bakanı Pakdemirli TKDK Destekli İşletmenin Açılışını Yaptı

Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir Pakdemirli, bir dizi programlara katılmak üzere geldiği Elazığ'da TKDK destekleriyle hizmet verecek olan Şekerci Ahmet Efendi Tesisinin açılış törenine katıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 -

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bir dizi programa katılmak üzere Elazığ’a geldi. Organize Sanayi Bölgesinde TKDK destekleriyle kurulan Şekerci Ahmet Efendi Tesisinin açılış törenine katılan Bakan Pakdemirli, açılışın ardından tesisi gezdi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Milletvekilleri, kurum müdürleri ve STK temsilcilerinin de katıldığı açılış töreninde Kurum Başkanımız Hakan Kalender ve İl Koordinatör Vekilimiz İbrahim Sertaç Yılmaz, Bakan Pakdemirli’ye işletme hakkında bilgi verdi.

Açılışın ardından Bakan Pakdemirli ve beraberindekiler yöresel ürün yapımını inceledi.

Elazığ’ın yöresel ürün kapasitesinin bilincinde olarak bu tür işletmelere çok daha fazla destek vermeyi arzuladıklarını belirten İl Koordinatör Vekilimiz İbrahim Sertaç Yılmaz, “Bu tesisimiz Nurdane Turan isimli bir bayan girişimciye ait. Burada günde 2 tona yakın orcik, orcik şekeri, pestil, badem şekeri ve lokma gibi yöresel ürün hazırlanıyor. 1 Milyon 310 bin lira yatırım tutarındaki bu tesise TKDK olarak 823 Bin lira hibe desteği sağladık. Yani yatırıma TKDK tarafından yaklaşık yüzde 65 hibe verildi. Elazığ, Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirlere ihraç edilen yöresel ürünlerin önümüzdeki dönemde yurt dışına da ihraç edilmesi planlanıyor. Ben tesisimizin açılışına katılan başta Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye, Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım’a, milletvekillerimize, Bakan Yardımcımız Sn. Hadi Tunç’a, Kurum Başkanımız Sn. Hakan Kalender’e, kurum müdürlerimize, STK temsilcilerimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyor, şehrin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak olan bu yatırımın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN