İHH Temsilcisi Kılıç, 2 Milyon Müslümana Ulaşacağız

İnsan Hak Hürriyetleri ve İnsani Yardım Derneği İHH tarafından kurban bağışı kampanyası başlatıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 -

27 yıldır mazlumların yanında ve kimsesizlerin sesi olan İHH tarafından başlatılan kampanyaya sizler de katılarak bağışlarınızı yapabilirsiniz.

Bosna savaşı ile başlatılan yardım kervanının 27 yıldır devam ettiğini ve dünyadaki mazlum Müslümanlara İHH’nın elini uzattığını belirten Elazığ İHH temsilcisi Metin Kılıç,  tüm Elazığlıları kurban bağışı yapmaya davet etti. Kılıç, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda oluşturulan yardım standında kurban bağış bedelinin 750 TL olduğunu ifade ederek açıklamasında şunları belirtti:

“İHH olarak dünyanın dört bir tarafına elimizi uzatıyor ve yardımlarımızı sürdürüyoruz. Kriz bölgelerinde stratejik eylem planı oluşturarak yardımları dağıtmaktayız. Bu yıl ki hedefimiz 106 ülkede 2 milyon insana ulaşmaktır. Kurban bağışlarının tamamen planlı bir şekilde dünyanın dört bir tarafında mazlumlara ulaştırılacağından da hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin ibadetleri ne kadar kutsal ise kurban bağışında bulunarak Müslüman kardeşlerine bağışta bulunanların ibadetleri de aynı derecede kutsaldır. Bu yıl İHH olarak Arakan’dan, Somali’ye – Filistin’den, Çeçenistan’a kadar dünyanın çeşitli ülkelerinde dağıtım organizasyonlarımız gerçekleşecek. Tüm hemşehrilerimizi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda açtığımız standa ve Bosna Hersek Bulvarı’nda bulunan İHH temsilciliğinde oluşturduğumuz yardım standına davet ediyor, ‘Kurbanla Yakınlaş, Kurbanla Müslümanların Dertlerini Paylaş’ diyoruz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN