Hastası Tarafından Uz.Dr.Oktay Kapan'a Silahlı Saldırı Son Anda Bakın Nasıl Önlendi !

Elazığ'da özel bir hastanede görev yapan Nöroloji Uzmanı Dr. Oktay Kapan'a bir hasta tarafından silahlı saldırı girişiminde bulunuldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Olay 8 Ağustos Pazartesi günü meydana geldi.

Yaklaşık 8 ay önce Doktor Kapan’ın hastası olan ismi öğrenilemeyen bir hasta kendisinde çip olduğunu ve takip edildiğini iddia etti. Ultrason ve MR çekilmesinin ardından hastada bir şey olmadığı Dr. Oktay Kapan tarafından tespit edilerek söylendi.

Hastanın muayenesinden yaklaşık 8 ay sonra hasta tekrar gelerek Dr. Oktay Kapan’a yine ‘beyninde çip olduğunu ve onu çıkarmasını’ istediğini söyledi. Dr. Kapan hastada bir şey olmadığını ve herhangi bir bulguya rastlamadığını ifade etmesi üzerine hasta ‘sen de mi onlarla çalışıyorsun’ diyerek elini belindeki tabancaya götürdü.

Durumu fark eden Uzman Dr. Oktay Kapan hemen şahsın üstüne doğru giderek silahını almasını engelledi. Hasta ile Dr. Kapan arasında yaklaşık 15 dakika boyunca boğuşma yaşandı. 15 dakikalık mücadelenin sonucunda Dr. Oktay Kapan saldırgan hastanın silahını alarak etkisiz hale getirdi. D

aha sonra dışarı çıkan Dr. Kapan durumu güvenlik ekiplerine bildirdi. Olayın arından saldırgan şahıs Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN