Sağlık

Elazığ sağlık sektöründen son dakika haberleri bulabilirsiniz.

Sağlık Haberleri

Dr. Aslan: 'Menopoz hastalık değil doğal bir süreçtir'

Menopozun hastalık değil doğal bir süreç olduğunu belirten Dr. Melike Aslan, 'Dünyada ortalama 50-51 yaşında menopoza girilirken ülkemizde bu aralık 46-48'dir' dedi.

Dr. Melike Aslan, Menopoz Hastalık Değil Doğal Bir Süreçtir

Fırat Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Melike ASLAN, 18 Ekim Dünya Menopoz Günü dolayısı ile açıklamalarda bulundu.

Doç. Dr. Sağmak Tartar, 'El yıkamak, solunum ve bağırsak hastalıklarını yüzde 25 ile 50 oranında azaltabiliyor'

El yıkamanın solunum ve bağırsak hastalıklarını yüzde 25 ile 50 oranında azaltabildiğini belirten Doç. Dr. Ayşe Sağmak Tartar, 'Ellerimizi yıkarken 10-15 saniye iyice ovalamalı, parmak aralarını ve tırnak altlarını iyice temizlemeliyiz. Toplam el yıkama süremizin 40-60 saniye olması gerekiyor' dedi.

70 Yaşındaki Hasta Akım Yönlendirici Stent İle Elazığ Şehir Hastanesinde Sağlığına Kavuştu

Elazığ'da karın organlarını da içine alan aort anevrizması tespit edilen 70 yaşındaki kadın, Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde uygulanan akım yönlendirici stent ile sağlığına kavuştu.

Prof.Dr.Koca, Her Kapının Bir Anahtarı Her Hastanın Da Bir İlacı Vardır

Fırat Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Serdar KOCA, 12 Ekim Dünya Artrit Günü dolayısı ile açıklamalarda bulundu.

Fırat Üniversitesi Hastanesinde, Hemşirelikte Güçlendirme Konulu Bir Konferans Verildi

Türk Hemşireler Derneği Elazığ İl Temsilcisi Özen KAN ŞIKIOĞLU tarafından düzenlenen ‘Hemşirelikte Güçlendirme’ konulu bir konferans verildi.

Prof.Dr. Murad Atmaca İnsan Sağlığı, Hem Beden Hem De Ruh Sağlığı Açısından Bir Bütündür

Toplumda ruh sağlığı ve hastalıklarına yönelik farkındalığın ve anlaşılırlığın arttırılması amacı ile her yıl 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü olarak kutlanmaktadır.

Beynin merkezini kaplayan tümör sağ gözünü kör etti, kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu

Gaziantep'te iki yıl önce beyninde tespit edilen kötü huylu tümör nedeniyle sağ gözünü kaybeden ve gördüğü tedaviye rağmen tümörün büyüdüğü tespit edilen genç adam, geldiği Elazığ'da yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

Elazığ'da Dünya Yürüyüş Günü etkinliği

Elazığ'da, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya Yürüyüş Günü nedeni ile etkinlik düzenlendi.

Böbreğinde 8 santimlik tümör bulunan hasta Şehir Hastanesinde sağlığına kavuştu

Elazığ'da karın ağrısı şikayeti ile hastaneye giden ve böbreğinde 8 santimlik adrenalin hormonu salgılayan tümöral kitle tespit edilen hasta, yapılan laparoskopik yöntem ile sağlığına kavuştu.

Makim Tek Analiz Laboratuvarı Bölgede Adından Söz Ettiriyor

‘Güvenilir Gıda Sağlıklı Yaşam’ sloganıyla Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kapsamlı ilk ve tek özel gıda kontrol laboratuvarı Makim Tek Analiz Laboratuvarı alanında adından söz ettiriyor.

Doç. Dr. Ahmet Karataş, Bölgede Romatoloji Kliniği’nin Önemli Bir Yeri Var

Fırat Üniversitesi Hastanesi İç hastalıkları Anabilim Dalı-Romatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Karataş, “Behçet Hastalığı” ile ilgili açıklamalarda bulundu.

50 Yılda Oluşacak Böbrek Taşı, 13 Aylık Bebekte Görüldü

Elazığ'da 13 aylık Zeynep Arya Bozkurt'un böbreğinden çıkan 5 santimetrelik taş şaşırttı. Böbrekte oluşan taş, mini perkütal tekniği ile yapılan başarılı operasyonla alındı.

Prof. Dr. Demirdağ: 'Kuduz, aşı ile önlenen hayvan kökenli hastalıktır'

Kuduzun aşı ile önlenen hayvan kökenli bir hastalık olduğunu belirten Fırat Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 'Ülkemizde de geçen yıl 200 binin üzerinde şüpheli ısırık vakası bildirildi. Üç tane de kuduz vakası kayıtlara geçti. Şüpheli durumlarda muhakkak kuduz merkezlerine bilgi verilmesi gerek' dedi.

Prof.Dr.Demirdağ, Kuduz Hastalığı Aşı İle Önlenebilmektedir

Fırat Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ, 28 Eylül Dünya Kuduz Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dalmış: 'Ciltteki siyah noktalara elveda diyebilirsiniz'

Dalmış Beauty işletmecisi ünlü modacı Mehmet Sait Dalmış, siyah noktalardan kurtulmanın en iyi yolunun daha kolay yıkayabilmeniz için gözenek içindeki kalıntıları gevşetmeye yardımcı olacak bir peeling ovma veya maske kullanmak olduğunu söyledi.

Hematolojik Hastalıkların Tanılarında Ciddi Gecikmeler Var

Dr. Öğretim Üyesi Mustafa MERTER, Hematolojik Hastalıkların tanılarındaki gecikmeler ile ilgili bilgiler verdi.

LÖSEV'in 'İyilikler Tırı' Elazığ'daki ailelere yardım ulaştırdı

Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından oluşturulan 'İyilikler Tırı' kanserli çocuk ve yetişkin hastalara yardım dağıtmak için Elazığ'a geldi.

Sepsis Dünya Üzerinde Ölüm Oranının Yüksek Olduğu Bir Hastalıktır

13 Eylül Dünya Sepsis Günü dolayısı ile Fırat Üniversitesi Hastanesi Konferans Salonu’ nda konferans düzenlendi.

Toplam 719 haber.