Haberde İnsan

Haberde İnsan Haberleri

UltrAslan'dan Palu'da Yürekleri Isıtan Hareket

UltrAslan Elazığ Grubu, Palu ilçesine bağlı Baltaşı köyünde okuyan öğrencilere kışlık mont, bot ve kırtasiye yardımında bulundu.

Hac için ilk defa kayıt yaptıracaklar, başvurularını e-devlet üzerinden yapabilecek

Elazığ İl Müftüsü İrfan Üstündağ, '2023 yılında hac için ilk defa kayıt yaptıracak olan veya kayıtlarında güncelleme yaptırmak isteyen vatandaşlarımız, bu işlemlerini 5-26 Ocak 2023 tarihleri arasında e-devlet üzerinden yapabileceklerdir' dedi.

Elazığ şehidini unutmadı

İzmir Adliyesi önünde 6 yıl önce PKK'lı teröristlerle kahramanca mücadele ederek şehit düşen Polis Memuru Fethi Sekin, memleketi Elazığ'da düzenlenen programla anıldı.

Şehit polis Fethi Sekin kabri başında anıldı

İzmir'de 6 yıl önce adliye önünde PKK'lı teröristlerle kahramanca mücadele ederek şehit düşen polis memuru Fethi Sekin, memleketi Elazığ'daki kabri başında anıldı.

Şehit Fethi Sekin'in Kardeşi Fikriye Sekin, 6 Yıl Geçmesine Rağmen Hüzün Devam Ediyor Hiç Eksilmedi

5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi önünde, teröristlerle kahramanca mücadele ederek şehit düşen Polis Memuru Fethi Sekin'in kız kardeşi Fikriye Sekin, duygu yüklü bir konuşma yaparak, '6 yıl geçmesine rağmen hüzün, devam ediyor hiç eksilmedi.

Yerden 350 Metre Yükseklikte Top Sektirdi

Elazığ'da öğretmenlik yapan Ümit Muslu, Hazarbaba dağında hava sıcaklığının-5 derece olduğu bir havada yerden 350 metre yüksekte top sektirdi.

Elazığ'da yeni yılda 3 bebek dünyaya geldi

Elazığ'da yeni yılın ilk bebekleri Eymen, Ahlas ve Siraç dünyaya gelirken, il protokolü yeni doğan bebekleri ziyaret ederek altın hediye etti.

Jandarma ekipleri huzurevi sakinleriyle bir araya geldi

Elazığ'da İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, yeni yıl öncesinde Gazi Huzurevi'nde bulunan vatandaşlarla bir araya gelerek karanfil verdi.

Sayaç okumak için eve giden personel, kaz saldırısı sonucu neye uğradığını şaşırdı

Elazığ'da elektrik sayacını okumak için bir eve giden personel, bahçede bulunan kazın saldırısı sonucu neye uğradığını şaşırdı. Eve yaklaşamayan personel bir yandan kaçarken, bir yandan da o anları cep telefonu kamerası ile kaydetti.

Savaşın Çocukları, Eğitimlerini Elazığ'da Sürdürüyor

Ukrayna'daki savaş nedeniyle Elazığ'a getirilen Ahıska Türkü öğrenciler, eğitimlerine geçici barınma merkezinde oluşturulan sınıflarda devam ediyor.

Ahıska Türkü çocuklarına yönelik sinema etkinliği

Elazığ'da ADEM tarafından konteyner kentte konaklayan Ahıska Türkü çocuklarına yönelik sinema etkinliği düzenlendi.

Elazığ'da kedi ve köpeklerin kimliklendirilmesi protokolü

Elazığ'da kedi ve köpeklerin kimliklenidirilmesi amacıyla Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası arasında 2023 yılı için yetki devri protokolü imzalandı.

Ejder Açıkkapı’dan Altaş Ailesine Geçmiş Olsun Ziyareti

AK Parti önceki dönem Milletvekili Ejder Açıkkapı, rahatsızlığı dolayısıyla bir süredir Ankara’da tedavi gören Elazığ Detay Medya ve Detay Dergisi İmtiyaz Sahibi Gülşah Altaş’ın annesini ziyaret etti.

Elazığ'da Kadınlar, Halk Eğitim Merkezi'ndeki Kurslarda Hem Sosyalleşiyor Hem De Öğreniyor

Elazığ'da kadınlar, Elazığ Halk Eğitimi Merkezi'ndeki kurslara katılarak bir yandan sosyalleşiyor bir yandan da el becerilerini geliştiriyor.

Türk Tarih Kurumundan, Tarihe Gönül Verenler Belgeseli

Türk Tarih Kurumu’nun Türkiye’nin farklı yörelerinden Yerel ve Şehir Tarihçileri ile gerçekleştirdiği Tarihe Gönül Verenler belgeselinin konuğu araştırmacı-yazar Süleyman Yapıcı oldu.

Elazığ'da Dağcılar Beyaza Bürünen 2 Bin 620 Metre Yüksekliğindeki Akdağ'a Tırmandı

Elazığ'da dağcılar, 2 bin 620 metre yüksekliğinde bulunan Akdağ dağına tırmanış gerçekleştirdi. Zirveye ulaşmak yaklaşık 10 saat sürdü.

150 Yıllık Osmanlı Kehribarı Tespihine Gözü Gibi Bakıyor

Elazığ'da tespih ustası Çetin Öz, yaklaşık 150 yıllık Osmanlı kehribarından yapılan tespihe gözü gibi bakıyor.

Şehit Yusuf Ataş'ın ismi okuduğu okulun kütüphanesinde yaşatılacak

1 Ekim 2022'de Pençe-Kilit Operasyonu'nda terör örgütü PKK mensuplarının açtığı ateş sonucu şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş, unutulmadı. Şehidin adı, Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde ve kendisinin de okuduğu okula yaptırılan kütüphaneye verildi.

Mühendisliği Bıraktı, Elazığ’da Bir İlki Başardı, Meyve Kurusu Siparişlerine Yetişmeye Çalışıyor

Elazığ'da yaklaşık 2 ay önce yöresel köy ürünleri üzerine işletme açarak 15 çeşit meyve kurutmaya başlayan genç girişimci Ahmet Altunyuva, şimdi siparişlere yetişemiyor.

Toplam 946 haber.