Feride Yapılan Haberin Ardından Okuluna Kavuştu

Elazığ'ın Keban ilçesine bağlı Koyunuşağı köyünde ikamet eden lise birinci sınıf öğrencisi Feride Uçar, taşımalı eğitim çerçevesindeki servisin 3 kilometre fazla yol gitmek istememesi nedeni ile eğitimine başlayamamıştı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Yapılan haberin ardından harekete geçen yetkililerin sorunu gidermesiyle Uçar, okuluna kavuştu.

Elazığ’ın Keban ilçesine bağlı Koyunuşağı köyünde ailesiyle birlikte ikamet eden Feride Uçar, köylerinin Baskil ve Keban ilçesinin ortasında kalmasından dolayı, Baskil’de kayıt yaptırdığı liseye gidemiyordu. Bağlı oldukları Keban ilçesinde taşımalı sistemin ve pansiyonun olmamasından dolayı Baskil’de bulunan Anadolu Lisesine kaydını yaptıran Feride Uçar, pansiyonun açılmaması, taşımalı sistemin de ikametlerinin Keban ilçesinde olmasından dolayı hayalini kurduğu eğitiminden uzak kaldı. Geçtiğimiz günlerde İhlas Haber Ajansının gündeme taşıdığı Feride’nin mağduriyetine yetkililer kayıtsız kalmadı. Bunun üzerine ilçe kaymakamının talimatı üzerine servis sorunu giderildi. Bu sene ilk kez okuluna kavuşan Uçar, yetkililere teşekkür etti.

Okuluna kavuştuğu için mutlu olan Feride Uçar, “Servisim okul açıldığından beri beni almamasından dolayı okuluma gidemiyordum. Haber yapıldıktan sonra okuluma başladım. Servis beni almaya geldi. Bu sorunu çözen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Elazig23 | 28 Ekim 2022 01:16

    Acaba bu basın olmasa o kaymakam belediye başkanı ne iş görüyor baba her yere başvuru yaptığını söylüyor ama ilgi yok yazık değil mi illa elazigin çocuğunun böyle ifşa olması yada flaş patlatilip elaziga bildirmesi mi lazım mi ki hakkı olanı alsın nedir bu garibanın yanında olmanız gereken yerde vurdum duymazlkk

BUNLARA DA BAKIN