Elazığ Yetimler Vakfı Bayram Öncesi Yetimleri Giydirdi

Elazığ Yetimler Vakfı Elazığ Merkez'de 60 ve Palu ilçesinde 20 toplam 80 yetimi Kurban Bayramı öncesi mağazalarda giydirerek sevindirdiler.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Yetimler Vakfı, yetim çocukları Peygamber Efendimizin emaneti olarak görmüş ve onlara aylık burs bağlayarak, gıda ve giyim yardımlarında bulunarak sürekli olarak yardımlarını sürdürmektedir.

Türkiye genelinde Kurban Bayramı öncesi yetim çocukları giydiren Yetimler Vakfı, Elazığ özelinde 80 yetim çocuğu mağazalara götürerek giydirdi.

Elazığ Yetimler Vakfı Başkanı Mikail Bahçeci Elazığ merkez 60 yetimi giydirdiklerini belirterek hayır sahiplerine teşekkür etti.

Allah Resulü`nün bir hadisini hatırlartan Bahçeci “Peygamber Efendimiz işaret parmağı ve başparmağını yanyana getirerek şöyle buyurdular; ‘Kim bir yetime kol kanat gererse kıyamet gününde ben ve bu  kişi şu parmağın hali gibi yanyana olacağız” buyurdular. Bizler Elazığ Yetimler Vakfı olarak merkezde 60 yetimi giydirdik. Allah hayırseverlerimizden razı olsun. Elazığ geneli 80 yetim ailemiz var. Onlarla sürekli olarak ilgileniyoruz. Hayırseverlerimizi bu iyilik kervanına yardım yapmaya çağırıyoruz dedi.

Palu Yetimler Vakfı Temsilcisi Kenan Ocak ise 20 yetim çocuğu giydirdiklerini ve sevinçlerine ortak olduklarını dile getirerek hayır sahiplerine teşekkür etti.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN