Elazığ Eğitim Bir-Sen 1 No'lu Şube Kadınlar Komisyonundan Ziyaretler

Elazığ Eğitim Bir-Sen 1 No'lu Şube Kadınlar Komisyonu 10 Ocak İdareciler günü münasebetiyle bir dizi ziyaret ve etkinlik gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Komisyon başkanı Reyhan Polat ve beraberindeki heyet Elazığ Vali Yardımcısı  İdil Özdemir Doğan'ı ziyaret ederek 10 Ocak İdareciler gününü kutladı. Akşam programında ise Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki kurumlarda çalışan kadın idareciler ile kürsü başı gecesi eşliğinde bir araya gelinerek 10 Ocak İdareciler günü kutlandı.

Programa Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Memur-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Semra Özdemir, Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Polat, komisyon üyeleri ve ilimizde görev. Yapan kadın idareciler katıldı. Programda söz alan Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi "kadın çalışanlarımızın idareci olarak görev almaları önemlidir. Biz her zaman kadın idareci oranının artmasını ve kadınlarımızın bu alanda daha fazla görev alması gerektiğini ifade ettik. Bundam dolayı kadın çalışanların İdari görev alma hususunda geri durmamaları gereğitiğini her seferinde ifade ediyor ve destekliyoruz. Ayrıca aynı zamanda bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Bundan dolayı da tüm basın emekçilerimizin gününü de kutluyorum" diye konuştu. Program sahibi olarak söz alan Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Polat ise, yeni başladıkları bu görevi hakkıyla yerine getirebilmek için gönülden ve heyecanla çalıştıklarını ifade etti. Kadın'ın sadece alt görevlerde değil diğer İdari ve bürokratik üst görevlerde de rahatlıkla çalışabileceğini ifade eden Polat, kadın hayatın her alanında var olmalı ve erkekleri tarafından da bu desteklenmelidir diye konuştu.

Kadın elinin değdiği her şeyin güzelleştiğini ve bereketlendiğini berirten Polat bu manada kadının toplumdaki yerini daha fazla hissettirmek istediklerini ifade etti. Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu olarak bundan sonra da birçok alanda etkinlikler düzenleyeceklerini ifade eden Polat 10 Ocak İdareciler Gününü ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladığını ifade etti. Program yemek ikramı ve kürsübaşı topluluğunun müzik ziyafeti ile devam etti.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN