Elazığ'da Ev ve İş Yerlerini Su Bastı, Mahsur Kalanları İtfaiye Botla Kurtardı

Elazığ'da bir anda bastıran dolu ve sağanak yağış nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Alt geçitlerde araçlarıyla mahsur kalan vatandaşları itfaiye ekipleri botla kurtardı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünün uyardığı Elazığ'da sağanak yağış etkili oldu. Bir anda bastıran yağmur ve dolu yer yer sel şeklinde görüldü. Yağış ile birlikte birçok ev ve iş yerini su bastı. Alt geçitlerde biriken suyun içerisinde araçlar ve vatandaşlar mahsur kaldı. Onların yardımına ise itfaiye ekipleri yetişti. Vatandaşlar bot ile kurtarılırken, araçlar ise çekici ile çekildi.

“ALTYAPI İHALESİYLE İLK KAZMAYI VURARAK YILLARIN PROBLEMİNİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

Öte yandan paylaşımda bulunan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Kıymetli hemşehrilerimiz, kısa süreli bir yağışta bile şehrimizin altyapısının ne kadar yetersiz olduğunu görüyoruz. 20 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz altyapı ihalesiyle ilk kazmayı vurarak yılların problemini ortadan kaldıracağız inşallah” dedi.

“ÇOK ANİ OLDUĞUNDAN DOLAYI MÜDAHALE ETME ŞANSIMIZ OLMADI”

Dükkanı su basan Akif Şeker, “Çok ani olduğundan dolayı müdahale etme şansımız olmadı. Sürekli rögarı açık tutmaya çalıştık. Sel şeklinde geldiği için önleyemedik. Dükkanın önüne fayansları ve su kolilerini dizmeye başladım. Mümkün değil. İlk dolu ile başladı. Şiddetli yağdı. Rögar yolun kapasitesini kaldırmaya yetmedi” diye konuştu.

“YAĞMURU İZLERKEN KALDIRIMIN YIKILDIĞINI GÖRDÜM”

Batuhan Erhan ise, “Ben pencereden yağmuru izlerken kaldırımın yıkıldığını gördüm. Onun için komşuma yardım etmek istedim. Geldiğimde her taraf su içerisindeydi. Biz ne kadar çabalasak da amaçlarımıza ulaşamadık. İçeri su bastı. Aşırı derece de dolu yağıyordu” şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Meczupofficiall | 04 Mayıs 2022 20:33

    20 yıldır bu Elazığ'ı yöneten hangi parti? Bu alt geçitler felan daha yeni yapıldı bu gibi durumlar düşünülmeden mi yapıldı. Bu halka durmadan vergi bindirip soymakta nedir

BUNLARA DA BAKIN