Elazığ'da Çiftçi Varsa Hayat Var Teması Fotoğraf Severlerle Buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Tarafından Denizbank'ın destekleri ile bu yıl 12.si düzenlenen 'Tarım Orman ve İnsan' fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen eserler fotoğraf severlerle buluştu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Bu yılkın teması "Çiftçi Varsa Hayat Var" olan yarışmanın konusu tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıdaların işlenmesi ve muhafazası, hasat, harman, üretici, çiftçi, çiftçilik mesleğinin önemi, kırsal yaşam ve her türlü tarımsal faaliyetlerden oluşturulmuştur.

Bakanlığımızca düzenlenen ''Genel", "Çiftçi", "Öğrenci", "Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları", "Deniz Bank Çalışanları" ve "Çiftçi Varsa Hayat Var" olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmaya, toplam 606 katılımcı 3 bin 997 eserle katılmış olup, Seçici kurul tarafından 19 eserin ödül alması uygun görülürken, 83 eser de sergileme ve albüm çalışması için uygun bulunmuştur.

Düzenlenen serginin açılışında konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç, sergideki fotoğrafların, tarımsal üretimin öneminin ve üreticilerin ortaya koyduğu emeğin görülmesi noktasında farkındalık oluşturduğunu belirtti. Sergide farklı tarımsal üretimlere ilişkin birbirinden güzel fotoğrafların yer aldığını ifade eden Kılıç, şunları söyledi:

İlimizde açılan bu serginin bütün vatandaşlarımız tarafından gezilmesini önemsiyoruz ve istiyoruz. Serginin 3 gün boyunca ziyarete açık olacağını belirterek, tüm fotoğraf severleri önümüzdeki yılın yarışmasına katılmaya davet etti.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN