Başkan Şerifoğulları Tarihi Hüseynik Yolu'ndaki Rekreasyon Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Harput Mahallesi ile Hüseynik arasındaki ulaşımı sağlayan ve türkülere konu olan tarihi 'Şeher Yolu'nun, turizme kazandırılması için başlatılan rekreasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

TARİHİ YOLUN ESKİ CAZİBESİNE KAVUŞMASI İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından eski cazibesine kavuşturulması için yeniden düzenlenen tarihi yolun tekrar turizme kazandırılacağını kaydeden Başkan Şerifoğulları, çalışmaların bir an önce tamamlanması için talimatta bulundu. 

Başlatılan çalışmalar doğrultusunda tarihi yolda 10.000 metrekarelik piknik alanı, kameriyeler, barbeküler, 2200 metre yürüyüş yolu, seyir terasları, fotoğraf çekim alanı, dekoratif aydınlatma direkleri, çeşmeler, 90 araçlık otopark ve mescitler yapılıyor.

HOCA HASAN HAMAMI RESTORASYON ÇALIŞMALARINDA SONA DOĞRU

Daha sonra "Hamam Müzesi" olarak Harput turizmine kazandırılacak olan Hoca Hasan Hamamı'ndaki çalışmaları inceleyen Başkan Şerifoğulları, restorasyon çalışmalarının yüzde 75 oranında bittiğini ve alanın çevresinde sürdürülen peyzaj çalışmalarıyla birlikte önümüzdeki günlerde tamamlanarak turizme kazandırılacağını kaydetti.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN