Başkan Akın, Elazığ'a Verilen Konut Sayısı Yetersiz!

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın Kahramanmaraş depremi sonrası Elazığ'da hasar gören ve yenilerinin yapılması için belirlenen sayının yetersizliği ile alakalı basın açıklaması yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Başkan Akın açıklamasında şunları belirtti; ''Elazığımızda hali hazırda 2 Bin’in üzerinde ağır hasarlı, yıkılacak “BİNA” tespit edilmiştir ve bu sayı sürekli artıyor. Basit bir matematik hesabı ile bile Elazığ’a yapılması planlanan 3750 konut sayısı yetersiz olduğu çok net bir şekilde anlaşılıyor. Bundan dolayıdır ki milletvekillerini göreve davet ederek bu rakama asla razı olmamaları gerektiğini ifade etmek istiyorum. Elazığ’ın almış olduğu nitelikli göç, geçmiş depremden dolayı hak sahiplerine teslim edilemeyen evler, 2000’i aşkın ağır hasarlı bina, eski yapı stokları, bugünkü inşaat maliyetlerinin vatandaşın finanse edemeyeceği boyutta olduğu gerçeği göz önünde bulundurularak; Merkeze 20 Bin, ilçelere 5 Bin olmak üzere toplam 25 Bin konut yapılması şarttır. Bu rakamın altında yapılacak bir konut sayısı Elazığ’a yapılacak en büyük kötülük olacaktır.

Elazığ’ın yeniden imarı ve inşası konusunda iktidar ve muhalefet ayrımı yapmadan, toplumu temsil eden siyasi partilerimizle istişareli bir anlayışla yola devam edilmesini çok önemli bulduğumuzu ifade etmekte yarar görüyorum. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı olarak her konuda yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.''dedi.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN