Agromoz Akıllı Tarım Teknolojileri Ödüllere Doymuyor

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Uluslararası Kalite Ödülleri sahiplerini buldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber 23 - Kemal ÜNAL

Oryapark Crown Plaza’da gerçekleşen ve 45 kategoride 70 ayrı sektörde iş insanı ile girişimcinin ödüllendirildiği törende, Türkiye’nin ödüllü tarım Dronu Eavison Türkiye Distribütörü Agromoz Akıllı Tarım Teknolojileri  ödüle layık görüldü.

4. Uluslararası Kalite Ödülleri, 18 Ocak’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Sunuculuğunu ünlü isimler Özlem Yıldız ve Doğancan Özadlı’nın yaptığı gecede birçok yatırımcı ve girişimci iş adamı farklı alanlardaki ödüllerin sahibi oldu. İkinci kez başarı ödüllerine layık görülen Agramoz Akıllı Tarım Teknolojileri, bu sene de yılın en iyi çıkış yapan Akıllı Tarım Teknoloji firması ödülüne layık görüldü. Ödülü Eavison Türkiye  Distribütörü Agromoz Akıllı Tarım Teknolojileri Genel Müdürü Hamdin Kaya ve CEO'su Uğur Türk aldı.

Akıllı Tarım Teknolojileri Genel Müdürü Hamdin Kaya, çiftçilerin havadaki gözü olduklarını söyledi. Kaya, “iki yıl önce bu teknoloji Türkiye’ye getirdik. İki yıldır bu yönde bir çalışma yapıyoruz. Eavison markası ile beraberinde otomatik dümenleme sistemleri gibi Yapay zekaya sahip birkaç Distribütörlük daha  aldık. Genel merkezimiz Diyarbakır. Türkiye’nin birçok bölgesine bayilikler veriyoruz. Bununla ilgili geniş çaplı çalışmalarımız var. Çiftçilerin daha iyi ilaçlama yapabilmeleri için tarımsal dron şart. Traktörle tarlanın içine girip ilaçlama yapılıyordu, verim düşük oluyordu. Dronla verim kaybının önüne geçiyoruz. Tasarruf elde ediliyor aynı zamanda. Bu ödüle layık görüldüğümüz için çok teşekkür ederiz.”dedi.

Akıllı Tarım Teknolojileri Genel CEO’su Uğur Türk ise 2021 yılında firmayı kurduklarını belirterek, “ Türkiye genelinde Dünyanın en iyi Markalarından oluşan 4 farklı  distribütörlüğümüz var. Türkiye genelinde satış, ilaçlama ve eğitim faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Umudun bile umutlarının tükendiği yerden dünyanın en iyi tarım dronlarının distribütörlüğü almak ve bu ödüle layık görülmek bizim için çok önemli. Başarı kolay elde edilir; önemli olan başarıyı hak etmektir. Biz bu başarıyı hak ettiğimizi düşünüyoruz 'Şeklinde' konuştu.

Elazığ Haber 23

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN